• BIST 110.059
  • Altın 174,841
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Ankara 13 °C
  • İstanbul 20 °C
  • İzmir 17 °C

KANDIRILAN CUMHURBAŞKANI MI? YOKSA MİLLETİMİZ Mİ?

Müfit Demirkol

Ergenekon ve Balyoz davalarını hatırlatan Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tarihin her döneminde tehlikelerle karşı karşıya kaldığını söyledi. Tutuklamaların da bu kapsamda değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

"Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı. Kurumlarımızın içinde örgütlenmiş, güçlü medya desteğiyle teçhiz edilmiş bir yapının, Türkiye’yi ele geçirmek için yürüttüğü bir kumpasa, bir darbe teşebbüsüne hep birlikte maruz kaldık. Samimiyetle ifade ediyorum; eski Genelkurmay Başkanımız başta olmak üzere, birlikte mesai sarf ettiğim için yakından tanıdığım pek çok komutanın tutuklanmasına şahsen gönlüm hiçbir zaman razı olmadı"

Erdoğan, sahte belgelerle kandırıldıklarını belirtti.

"Tereddütlerimi, itirazlarımı o dönemde bu işin sorumlularına ifade ettim, hatta kamuoyu önünde de dile getirdim. Ama o zaman önümüze konan, ancak çoğunun sahte ve çarpıtılmış olduğu daha sonra ortaya çıkan belgeler, bilgiler karşısında, hukuka saygı gereği, yapacak bir şeyimiz kalmadı"

“Paralel devlet” nedir? Paralel nedir?

Biribirini kesmeyen ve sonsuza kadar uzanabilen doğrulara, paralel doğrular denir. Paralel devlet ise, biribirinden farkı olmayan, ideolojileri biribirlerine eş devlet kavramlarına sahip olan demektir. 13 yıldır ülkemizi idare eden iktidar partisinin, can ciğer dost olduğu, kendisinden “pirimiz”, “üsdadımız” diye bahsettikleri Fettullah Gülen hocanın gerek yurdumuzda, gerekse yurt sınırlarımız dışında ki eğitim organları ile, hayranı olmuştur. Fethullah Gülen hoca ve müritlerini, devletimizin en kritik noktalarında görevlendirerek, yep yeni bir anlayış ile “ılımlı İslamiyet” temellerini atan iktidar partisi, bu kurmuş olduğu “paralel devlet” kavramı ile Türk siyasi tarihine yeni bir açılım getirmiştir.

Bu paralel devlet'in gerek askeriye de, gerekse emniyet kuvvetlerimiz içerisinde yapmış olduğu değişimler, ve gelişmeler, bizleri bu günlere kadar getirmiştir. KPSS sınavlarının puanlarında dahi oynamalara göz yumulmuş, devletin tüm organlarında bu parelel devlet militanları görev almışlardır.

Şimdi ise Fethullah Gülen hoca kırmızı bülten ile aranır duruma düşürülmüştür. İnterpol tarafından arananlar listesine eklenmiş olup, eski dostluklar sona ermiştir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önce sempati duyup, sonrada nefret derecesinde terk ettiği bir çok örnekler bulunmaktadır.

AKP'nin çekirdek kurucuları olan devlet kademesinde en yüksek yerleri paylaşan yol arkadaşlarından dahi çok çabuk uzaklaşan Cumhurbaşkanımızın bu davranışları zaman içeriasinde sosyal medya tarafından “hastalık” olarak nitelendirilmektedir.

Başbakan Ahmet Davutoğlu,Eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Bülent Arınç ve Ali Babacan şimdi Cumhurbaşkanımızın tereddüt le baktığı isimlerdir. Bir zamanlar bu isimlerle AKP kurulmuş, bu isimlerle yola çıkılmıştı.

HDP ile devletin yapmış olduğu gör,şmeleri dahi kınamaktan çekinmeyen Cumhurbaşkanımzın bu görüşmelerin yapılması için vermiş olduğu talimatlar unutulmuş, birden bire geri dönüş yapılmıştır. Uygulanması istenen 10 maddenin ana içeriğinin sosyal adalet ve eşitlik olması, neden bu kadar büyük bir infial uyandırmaktadır? Çünkü, bu istenen maddelerin uygulanması ile birlikte, AKP nın temelini “paralel devlet” ile birlikte atmış olduğu “ılımlı İslamiyet temellerinin yıkılacağı aşikardır. Diğer bir değişle, 13 yıllık bir mücadele sona erecek demektir.

Yanlış iç ve dış politikaların milletimizde açtığı yaralar ortadadır. Suriye ile, İsrail ile,Lübnan ve Mısır ile yaşadığımız hatalar,ile ekonomimizin dibe vurması, bu iktidar içerisinde çatışmalar meydana getirmektedir.

Yaşamakta olduğumuz bu olayların acısını biz millet olarak çekmekteyiz, çekmeye de devam edeceğiz.

Esas aldatılan Türk milleti olmuştur.

Bu yazı toplam 476 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim