Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, mahalle muhtarları ile bir araya gelerek sorunları dinledi.

A+A-

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, mahalle muhtarları ile toplantılarının ikincisini Ekoköy’de gerçekleştirdi. Kartepe’nin gelecek 100 yılını planladıklarını ifade eden Başkan Üzülmez, bunu da birlikte yönetim modeli çerçevesinde gerçekleştirecekleri belirtti. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Sistemli ve düzenli bir şekilde birlikte çalışarak Kartepe’yi hak ettiği yere getireceğiz. İyi niyet çerçevesinde çalışırken amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir” dedi.

2014 yerel seçimleri ile birlikte göreve başlayan Kartepe’nin muhtarlarını Ketenciler Köyü’nde hayata geçirilen Ekoköy’de ağırlayan Başkan Üzülmez, kahvaltılı toplantıda asli belediyecilik hizmetleri yanında hayata geçirilen projeler hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in öncülüğünde biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, bu organizasyon için teşekkür etti. Seçim sürecinden bu yana gelinen süreçte yapılanları hatırlatan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Öncelikle katılan tüm muhtarlarımıza teşekkür ederim. Ramazan ayında sizlerle biraraya gelememiştik. Bunun da telafisi olmasının yanı sıra, bazı muhtarlarımızla birlikte Ekoköy Projesi’nin benzeri çalışmalar içinde olmayı düşündüğümüz için burayı seçtik. Bundan sonraki süreçte daha kurumsal olarak, amacına uygun ve sonuç odaklı toplantılarımızı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde devam ettireceğiz. Amacımız, Kartepe’yi elde ettiğimiz belediyecilik tecrübesi ve bilgi birikimleriyle, nüfusu ve yüzölçümü ile paralel şekilde daha gelişmiş daha güzel, hizmet noktasında eksiklikleri minumum düzeyde bir ilçe yapmak ve en sonunda hoş bir sada bırakmak” ifadelerini kullandı.

Muhtarlardan beklentilerini de ifade eden Başkan Üzülmez, “Kartepe’yi klasik belediyecilik hizmetlerinin konuşulmayacağı bir konuma getirme hedefiyle çalışıyoruz. Ben hepinizi önemsiyorum. Sizlerden gelen talepler, konuşulanlar askıda kalmayacak. Söz uçar yazı kalır diye taleplerinizi yazılı istiyorum. Bunları kayda alıp takip edelim istiyoruz. Belediye bütçesine göre onaylıyor veya programa aldırıyorum. Siz muhtarların işlerini kolaylaştıracak çalışmaları sırasıyla planlayarak gerçekleştireceğiz. Biz Kartepe’yi yeniden turizmi ile ticareti ile sosyal hayatı ile kültür hayatı ön plana çıkartmayı hedefliyoruz. Niyetimizin iyi ve halis olması gerekiyor. Sistemli ve düzenli bir şekilde birlikte çalışarak Kartepe’yi hak ettiği yere getireceğiz. Bunu iyi niyet içinde çalışarak gerçekleştireceğiz. Burada amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir” şeklinde konuştu.

Ramazan ayında gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında tespitlerde bulunduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Devletin, devlet baba sıcaklığını hissettirecek şekilde ihtiyaç sahibi insan bırakmamak gibi büyük bir hedefimiz var. Sosyal hizmet koordinatörlüğü öncülüğünde sizlerin katkıları ile evladı olmayan ve sıcak yemek pişirecek durumu olmayan kişiler tespit edilecek ve evlerine aş götüreceğiz. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşarak barınma ve yemek ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi. Başkan Üzülmez, tüm muhtarları cumartesi günü düzenlenecek Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşlerine de davet etti.

Bu haber toplam 226 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.