Kmü'de Aile Danışmanlığı Kursu Sona Erdi

Kmü'de Aile Danışmanlığı Kursu Sona Erdi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KMÜSEM) tarafından ikincisi düzenlenen ‘Aile Danışmanlığı’ kursu sona erdi.

A+A-

Kursta 300 saat teorik ve 150 saat uygulamalı olmak üzere 450 saat eğitim gören 19 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Bölgenin aile danışmanlığı ihtiyacını karşılamayı hedefleyen kursta katılımcılar aile danışmanlığına giriş ve temel kavramlar, temel psikolojik danışmanlık becerileri ve aile danışmanlığında kullanımı, aile danışmanlığı kuramları, aile danışmanlığı yöntem ve teknikleri, evlilik süreçleri, ailede cinsellik kavramı, cinsel terapi uygulamaları, aile içi iletişim, davranış sorunları ve aile danışmanlığı, krize müdahale stratejileri, çift terapisi, hukuki boyutuyla aile sorunları ve müdahaleleri, vaka tartışmaları alanlarında eğitim aldı.

Karaman’daki farklı meslek gruplarını biraraya getiren kursa sosyal hizmet mezunları, çocuk gelişimi mezunları, psikoloji mezunları, psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları, sosyoloji mezunları, hemşirelik mezunları ve tıp mezunları katıldı. ‘Aile Danışmanlığı’ eğitimini tamamlayan kursiyerlerin aile danışmanlığı merkezi açabilme ve kamu kurumlarında aile danışmanı olarak çalışabilme gibi kazanımların yanı sıra kendi aileleri ve çevrelerinde aile içi iletişim ve ailesel sorunların çözümü konusunda rehberlik etmeleri hedefleniyor.

Bu haber toplam 321 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.