''EVET'' DEDİK BÖYLE OLDU !!

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Her yıl olduğu gibi yeni yıla girmek hepimiz için yeni umutlar, yeni hayaller, şans, mutluluk, aşk, para ve çeşitli dilekler içermektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu durum ve yaşadığımız umutsuzluk eminim bir çoğumuzda yeni yılı coşkuyla karşılama arzusunu yok etmiştir.

Bu güne kadar her bir yılı geride bırakırken kurulan tüm o hayaller, çizilen kırmızı kalpler, umutlar, dilekler kime ne getirdi?

Kimler hayallerine kavuştu, kim umut ettiğine erişti? Ne yazık ki bir çoğumuz 2016 ‘dan ne özgürlük, ne demokrasi, ne insan hakları, ne mutluluk ne de para beklemiyoruz.

Bunların hiç birine emek vermedikten sonra, mücadele etmedikten sonra ulaşamayacağımızı ve bunları kimsenin bize altın tepside sunmayacağını artık biliyoruz. Biz bu güne kadar hep ATATÜRK CUMHURİYET’ine güvendik. ‘’Bize bir şey olmaz’’ dedik. İlkelerimize, ordumuza, gençliğimize ve Anayasamıza güvendik.

Ama sadece güvendik. Onları korumak için, anlamak için, anlatmak için hiç emek vermedik. Her şeyi bir referandumla teslim ettik.

‘’EVET’’ – ‘’HAYIR’’ demek için çıkılan yolda ‘’EVET’’ dersek geleceğimizden, özgürlüğümüzden çok şey kaybedeceğimizi anlatamadık. Mahallede, köyde dolaşmak, insanlarla konuşmak, kurumlarla toplantılar yapmak yeterli olmadı. Anlatamadık kaybedeceğimiz Cumhuriyet değerlerimizi. ''Geleceğimiz tehlikede, özgürlüğümüzü, kimliğimizi kaybederiz'' diyemedik. Cumhuriyet karşıtları ile mücadele etmek yerine birbirimizle uğraşmayı seçtik. Biz olmak yerine ben olmanın derdine düştük.

2016’ya sayılı günler kaldı. Ne ölen çocuklarımız, ne katledilen kadınlar, ne de şehit edilen, askerlerimiz, polislerimiz unutulmasın. 2016’dan hepimiz kişisel dileklerimizin yanında öncelikle birlik olmayı, örgütlü olmayı, ATATÜRK CUMHURİYET’inde birleşmeyi, yalana, talana dur demeyi, uyanık olmayı, dik durmayı koparıp almalıyız. Birilerinin bizi kurtaracağının hayaline kapılmadan, uykudan bir an önce uyanmalıyız. Tüm kişisel çıkarlarımızı, egolarımızı bir yana bırakıp önce Ülkemizin bağımsızlığını ve Ulus olma bilincimizi korumalıyız.

Ancak böyle bir ortamda birbirimizi dinleme, anlama yeteneğimizi ortaya koyabiliriz. Örgütlü gücümüzü kimsenin yıkamayacağını artık anlamalıyız. 2016' nın; Ülkemize ve tüm insanlığa sevgi, barış, huzur ve Adalet dolu bir yılın başlangıcı olmasını diliyorum.

Sevgiyle kalın..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.