Suriye Savaş Tazminatı vermeli, Almanya'da Terör başlayacak, Yunanistan adalarla akıllanır!

Tabiki Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılıyız. Ama Suriye'de iç savaş çıkınca, vatandaşları bir kaç ülkeye sığındı.Bizim gibi bu ülkeler milyonlarca Suriyeliye yıllarca baktı, kendi halkının ekmeğini böldü. Elbet bu ülkeler Suriye'nin önüne bir fatura koyacaktır, koymalıdır.Biz 3 milyon Suriyeliye bedava balık vermediğimizi ileride göreceğiz... Suriye sınırının 5 km ilerisinde Suriye'nin önemli petrol kuyularının olduğu bölge Rakka ve Menbiç ile güvenli bölgeye katılınca bu bölge şehit olan insanımız ve 3 milyon Suriyeliye bakma tazminatları arasında pazarlığa dahil edilecek yerlerden olmalıdır.

Almanya meselesine gelince dış işleri bakanımız bu gün bir açıklamasında "Almanyayı tanıyamıyorum, ülkemizde terör faaliyetiyapan tüm gurupları koruyor ve onları besliyor"diyerek Almanyayı resmen terörist devlet ve terörün hamisi olarak ilan ettiğini görüyoruz.İngiltere başbakanı Tramp'ın gelişinden kısa bir süre sonra ilk dış gezisini ABD yani Tramp'a yaptı orada 2 saat dinlenmeden ve yol üzerinde olan ülkesine uğramadan bize geldi. 2 gün sonrada yeni CİA başkanı ilk seyahatınıTürkiye'ye yaptı.İşler kızıştığı için bizi Rusya'ya kaptırmamak gerektiğini anladıklarından bizle artık ters düşmemenin yoluna bakarak ortak çizgi noktasına gelindi.Ama bu arada İngiltere Fransa'yı Afrika'da, Almanya'yayı da Avrupa'da sıkıştırmak için yeni istihbarat oyunları ilebazı azınlıkları Almanyada terör ve bombala ile huzursuz ederek hizaya getirme organizasyonlarına başlamışduyumları aldım. Bu yüzden MI-5 yani İngiliz istihbaratı Almanya'da yaşayanYugoslav, Yunan, Türk, İtalyan ve bazı gurupları yaniradikallerini yakında tüm Almanya'yı 1 yıl kasıp kavuran terör ile yola getirme senaryosunu başlatacak. Çok mutluyum kien büyük dostu Türkiye'ye kazık atan teröristleri koruyan Almanya'ya bizim çocuklarımızın bir şeyler yapacağını duymak, terörün ne demek olduğunu ve bizim neler hissettiğimizi anlama açısından ders olabilir.

Yunanistan'a gelince kaşınıyor.Ben olsam bir süre sonra 12 adalar için açıklama yaparak kayalık diye geçen 150'ye yakın ada konusunda tacizlerin devam ederse12 adayı her an bombalarım diye o adaların halkını huzursuz ederek kaçmalarını veAtina'ya baskı kurmalarını sağlargerekirse üç beş atraksiyonla adalar konusundakianlaşmalara uymayan bu adalardaki gizli askeri noktaları bombalayacağımı söyleyerekoralarda ekonomiyi Turizim yönü ile zayıflatırdım.On senedir yazdığım gibi Ege'de SUNİ ADALARyaparak kıta sahanlığımı arttırma olgusu ilepetrol ve doğal gaz konularında manevra alanımı genişletmeliyim. Demek ki Kardak konusunda ve askeri anlaşmalar konusunda adaların silahsızlanma kuralı yüzünden adaların bu noktalarını bombalayarak ikaz yapılması gerekebilir.Böylece Yunan turizminin yarısını oluşturan adaların ekonomisini vurarak buradan halkın kaçmasını sağlamalıve borç batağında olan komşumuzu Kıbrıs konusu başta, AB manevralarından dolayıhizaya sokma konularının artılarına ve eksilerini masaya yatırmalıyız.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.