Deniz bey Kılıçdaroğlu'nun üzerine gitmezseniz tren kaçar...

Geçtiğimiz günlerden beri bir usulsüz işe alım polemiğidir gidiyor. Bu konuda iktidarın işe alımları da yaptıkları da yanlış, çünkü gençlik kollarında 5-6 sene çalışan muhtaçları bile işe almayan iktidar partisi zaten ekonomik durumu iyi olan yakınlarını 5 dakkikada işe almışlarsa hiç şık değil. İktidarda iken geçmişte yapılan bu tip olgular inanın çok yanlış ve bu iş eskiye de yeni iktidara da güvensizlik demektir. Kılıçdaroğlu önce "70 kişiden 1 kişi usulsüz atandı ise genel başkanlıktan istifa edeceğim" dedi sonra birden bir şeyler yaptığını hatırlamış olsa gerek bu kelamını düzelterek "70 akrabamın 7 tanesi usulsüz atandı ise istifa edeceğim" dedi demek ki ortada bir sıkıntı var ve bu iş artık sayın Baykal'ın cesaretine kalacak. Akrabalar arasında usulsüzlük olmayabilir ama diğerlerinde olduğu sanırım belgeli. Baykal bu istifa söylemi sonunda ya kendini düşünecek ya ekibini.Yola çıkmadığı için ileride en yakın dostlarınca acımasızca eleştirileceğinden eminim. Baykal'ın son hamle yapma olgusu dumura uğradığından bu işte de bir sonuç çıkartılamayacak, ekip dağılacak, ekibine değil kendine oynamış dedirtebilir. Bence Baykal şu an parlamentodan Metin Lütfü Baydar ve dışarıdan 23. dönemden Ergün Aydoğan'ı çağırarak arkadaşlarla konuşun ne yapılacaksa onu yapmaya hazırım desin ve sonucuna da hep beraber katlanalım diyerek çarpışarak çekilme hamlelerine bakılmasını öneririm. Ya ölüm ya kalım. Zaten rakibini listeye koymayacak algısı herkeste mevcutsa niye ekibinin önünde lider olduğunu ortaya koymuyor. Ne Metin bey ne Ergün bey Deniz beye toz kondurmasalar da başka ortamlar da ekibince Deniz bey artık acımasızca eleştirildiğini bilmeli. Şu an bir fırsat var ve bu fırsatı Yıldıray gibilerle değil Metin bey ve tam tabandan, köyden-kasabadan gelen Ergün Aydoğan'ı yetkilendirmeyle aşabilir... Bir şeyler yapanın yanına kar kalır veya söyleyen söyler kervan yürür, kervan yürür yani bu iş konuşulur ama genel başkan bu saatte asla istifa etmez belki istifaya iç yapıdan mecbur bırakılabilir bunu iyi okumalısınız. Bilmez misiniz Kılıçdaroğlu en yakın arkadaşlarına da çok sözler verdi neyi yaptı ki seçime giderken ve CHP'yi ABD tam kadro dizayna kavuşturacakken istifa etsin. Bu istifa söyleminin delileri sonunda ve Emine Ülker TARHAN'ın İSTİFA KAOSUNUN ARDINDAN parti içinden büyük bir hamle ile istifaya mecbur bırakılabilir. Son şans bu. Dansözlük denen şey bile bir meslektir ama POLİ yani ÇOK-tika kıvırma çok başarı demek diye bizim siyasetimizin DNA'sına işlemişse 2x2=5-1 değil denemez.

Gelelim bu polemiğin haber kısmının gelişmesine;

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde “usulsüz atama yaptığı” iddialarına yönelik siyasi polemik yeni belgelerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun valilik özel kaleminden kadroya alınan önemli kişilerin polemiğinden sonra, TBMM kürsüsünden dile getirdiği “SSK’da akrabalarını işe aldın ve usulsüzlük yaparak bu işleri gerçekleştirdin” suçlamasına, “İspat etsinler istifa ederim” diye karşılık vermişti. Davutoğlu, Nevşehir de Kılıçdaroğlu’nun seslenerek işe yeni bir boyut kazandırdı ‘”Size 2 belge göstereceğim. Sınavsız ve yetersiz puan ile eleman alımı yapıldığına dair teftiş raporunda Kılıçdaroğlu’unun kendi imzası var. Onlarca yakınına verilen ihale belgeleri elimizde…” ifadesi bu haftanın diğer bir gündemi olacağını ortaya koyacak. Başbakan bu sözlere ilaveten “1.272 kişi sınavla alınıyor, geri kalanların puanları yükseltilerek, 3 bin 209 kişi sınavsız bir şekilde üstü tamamlanıyor. Bu bir teftiş raporu, altında da Kılıçdaroğlu’nun kendi imzası var” yaklaşımına ilaveten 22 terör mahkumunun bu rakam dışında olduğunu da sanırım Melih Gökçek bu hafta açıklar.

Gelelim Deniz bey bu nokta da ne yapmalı; Siyasette bir kural vardır ve Kılıçdaroğlu şunu biliyor ki; "RAKİP YARALI bırakılmaz ÖLDÜRÜLÜR" yoksa o rakibe acırsan yapmadığın sonuca sen tabi olursun yani "öldürmezsen ilk fırsatta ölürsün"... Geçtiğimiz konjektürde Deniz bey "Armut piş ağzıma düş" derdinde diye Kanal-A'da "Perde Arkası" programında ve köşe yazılarında eleştirildiğini biliyoruz. Evet Deniz bey cevvalliği bıraktı şartların olgunlaşmasını bekliyor bu yüzden bel bağladığı dostları sanırım el altından onun bu davranışının doğru olmadığı kanaati ile satıldıkları düşüncesinde olabilirler. Deniz bey hızla 20 günde 40 il delegesi ile acil bir araya getirilmeli ve kongreye zorlanmalı veya ön seçim açıklaması istenmeli. Bir şeyler yapsanız da yapmasanız da sayın Baykal bu seçimde siz listede kesin yoksunuz bari arkadaşlarınızı kurtaracak yol için uğraşın, bundan kaçar görüntüde ve sadece kendinize oynar gibisiniz. Yenilgi de şereftir ve son değildir. Çarpışarak çekilmeniz ileride size yeni bir şans demektir. Biliyorum ki sizi 1 mart teskeresi yüzünden hain ABD sizi çizdi ve gelişmelere engel olacağınız bilindiğinden ulu önder SAV üstünden hançerlendiniz. CHP'de Sezgin Tanrıkulu ve Hüseyin Aygün gibiler varken Deniz Baykal'a artık hayat olmadığını ben görüyorum da Baykal niye görmüyor. Ben bu partide genel başkandım beni harcayamazlar diye bir akıl varsa karıncada da akıl var. Karıncanın beyni toplu iğne başının % 20'si kadar olduğunu unutmayalım. 1400 gram beyin bazen karıncanın beyninin milyar katı olsa da doğrular Koli Basili'de de beyin ve mantık doğru işlediğinde işe yarar. Bu yüzden Kılıçdaroğlu'nun son usulsüzlük sözlerini ele alarak çıkış yapmazsanız sayın Baykal evet arkadaşlarınızı yarı yolda bırakma suçlaması doğru denecek.

Siyasette anlık fırsatlarla bazen Altın tepsisi içinde gelir bu fırsatı da es geçerseniz torunlarınızla zaman geçirmeniz netleşiyor. Sonraki döneminizde sadece dostlarınız olur ama silah arkadaşlarınız artık kalmaz bilesiniz. Hiç bir şey yapmayacaksanız Kılıçdaroğlu'na şunu sorun "ben ve bazı ismini vereceğim arkadaşlarım listede mi değil mi veya 20 kontenjan dışında ön seçim olacak mı olmayacak mı kamu oyuna bunu açıklayın yoksa seçmen bizleri bağımsız aday yapmak istiyor bölen olmak istemiyoruz" deyin. Hiç bir hamle yapmayanın lider, demek ki konjonktürel lidermiş dedirtirsiniz. PKK partisi ile seçime girmesi konuşulan CHP'den MHP'ye ciddi oy kaymanın yanı sıra bir çok ilde bağımsız aday hamlesi sonunda CHP'li bağımsız adayların seçime girmesi elbette iktidar partisine yarayacaktır bunu dar-kılıçoğlunun görmesi gerek. Şu anki CHP az olalım biz olalım der ve işsizlik fonu işlev kazanırsa iktidar 330'u çok kolay aşar biline, zaten gidişatta bu yönde. Çözüm süreci geriliyor ve çıkmaza girebilir. İnşallah bu kan biter ve süreç işler ama bunun olmasını istemeyenler yüzünden PKK partisi 2 ye bölünüp bir kısmı CHP ile ittifak yaparsa ülkede köprünün altından akan sular kirlenecek demektir bunu unutmayalım. Ben önce TÜRKİYE diyenlerdenim ve kellemi alsalar şahsım değil vatanım derim. Deniz beyinde ben değil ÜLKEM diyeceğinden eminim. Deniz bey her şeyi yukarıda saydığım 2 arkadaşına bırak ve onların geniş perespektifine güven. Çünkü biri ekaliyet-tabancı ile biri de tam halk çocuğu ve tabanın kokusunu iyi yorumlayan olduklarından iki uç noktayı iyi analiz ettiklerini biliyorum. Yoksa hepinizin defteri 10 yıllarca zaten suyun başındakilerce dürülecek bunu bilesiniz. CHP derin yapıda ray değiştirildi bunu en iyi Baykal analiz ediyor ama yanında Yıldıray gibiler yüzünden pasifize durumda olsa da 10 yıllarca partiye pranga vurdurmamak için beyhude de olsa çarpışmalı yoksa yeni bir sabah onlar için yok. Türkiye için de yok. Yenilgide şereftir, denemezseniz arkanıza bıraktıklarınız yeni yol bulmak isteyecek ama iş işten geçtiğinden bu da sonuç vermeyecektir. Liderseniz gereğini yapın veya size İspanyol zilleri gönderileceklere kızmayı...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.