PKK terörü nasıl azaltılır...

Bundan önce "Mahalli seçimlerde PKK etkisi nasıl silinir?” başlıklı yazım Anayurt'ta ilk olarak 3 Kasım 2008 tarihinde yayınlanmıştı.Nehikmetse bu yazım ABD'den hecklendi, yani silindi. Bu yazımın gazetemizin sitesinde olmadığını bakarsanız görürsünüz. Ancak gazetemizin sörvur kapasitesi artınca bu hecklemeler de son buldu. Yazılarımı yayınlayan sitelerde PKK aleyhine buna benzer yazılarıma sık, sık erişilmez olduğu bilinmekte. Demek ki önerilerim doğru ve yapılsın istenmiyor. Bu yazımın benzer versiyonlarını artık rahatlıkla yazar durumdaydım ama gazeteci dostlarım önerilerimin AB konjektüründen dolayı demokratik olmadığını söylüyorlardı. Oysa suçsuz günahsız kalleşçe insan öldürmenin demokratik olduğunu (!) anlamışlar ki bu fikirlerimin ileriyi görmek ve PKK'ya daha ciddi dayatmalar yapmak gerektiğini söylemeye başlamaları yüzünden destek bulmaya başladım.

Tümdünya evrensel ilke olarak "terör hak arama yolu değildir" der. Kalleş bombalama konularındansonra PKK yaptıklarının, Devlet ise bilerek yayınlamadığı Apo'nun saklanan itiraflarının, hesabını vermeliydi . Bildiğim kadarı ile saatlerce itirafları kaydedilen Apo'nun 10-15 dakikalık önemli bazı itirafları yayınlansa Kürtler ve herkes PKK'nın ne kadar hain olduğunu anlar diyorum ama APO'yu bize paketleyip teslim eden ABD ile anlaşmamız Apo'nun itiraflarını yayınlanamaz dendiğinden bunu yapamıyoruz noktasında olduğumuzu söyleniyor. PKK şimdi ateist Alevi kökenli Bahoz ve Karasu tarafından yönetilmektedir. Örgüt Öcalan'ı takmayan inançsız Alevilerin kontrolüne geçtiği için canlı bombalama işlerinin gittikçe çoğalacağı anlaşılıyor. Şimdi "Sosyal Medyada" çok ciddi bir PKK'ya yaptırım yapılmasını içeren paylaşımları görünce aşağıda yapılmasını istediğim olguların hafif kaldı gibi. Bu paylaşımlarda İngiltere ve Fransa'da terörü övenlerin bile 5 yıl cezaya çaptırıldığı ve vatandaşlıktan çıkartıldığı gibi hususlar olduğu bilinmeli.

Gerçi PKK partisi proje gereği barajı geçti ama şu kesin bir gerçek bu örgütün ermeni-yahudi emellerine hizmet ettiğini anlayan bölge halkı artık devlete istihbari bilgilerini yüzlerce kat arttırmış ve Türk bayraklı yürüyüşlere başlamıştır. Bölgede PKK baskısı olmayan bir döneme girilince terör partisinin oyları ciddi oranda azalarak aşırı sol ve bazı beyaz Türklerin oy vermekten vazgeçmeyeceğini düşünürsek % 8-9 civar oyu aşamayacağını göreceğiz. AİHM, milletvekili % 10 barajına itirazı “iç hukuk” gerekçesiyle reddettiğini biliyorsunuzdur. Canlı bombalama işinden vazgeçmezlerse mahalli seçimlere de %10 barajı getirmek zorun da olduğumuzu küreseller bilmeli.Bizi mahalli seçimlerde 2. % 10 oy barajınamecbur etmeyin,ya bu beslediğiniz terörü beraber çözelim deyip mantıklı olmazlarsa PKK terörünün ciddi derecede azalması için aşağı satırlarda ki önerilere mecbur olduğumuzu ortaya koyalım. Bakın Küreseller PKK'lıları niye bombalıyorsunuz, öldürüyorsunuz diyemiyor. Evet sonuç olarak milletvekili ve mahalli seçimlerinde bağımsız adaylık bir süre askıya alınıp mahalli seçimlerde de % 10 barajı konmadıkça bu hainleri yola getiremeyeceğiz. Belediyeler PKK'nın elinde olduğu sürece bu PKK terörü bitmez sadece kısmen azalır veya Canlı bomba işi artar. Adamlar belediye greyderi ile hendek açıyor, mayın döşüyor ve üzerine de asvalt döküyorsa onlara benim vergimle bunu yaptırana aptal demezde ne denir?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.