BU ÜLKE BİZİM !!

Seçimlere ve siyasi partilere bel bağlayan bir millet olarak kuzu kuzu sandığa gidip oylarımızı kullandık.

Kötünün iyisine kavuşmak için mücadele ederken, kötünün daha da kötüsüne ulaştığımız bir sonuçla karşı karşıya geldik. Asırlardır Din'le uyutulan beyinler ve biat etme, kul olma olgusundan henüz sıyrılmamış birtoplum olarak bu derin uykudan uyanmaya henüz hazır olmadığımızı gösterdik.

Yıllardır her türlü kirli suyu içmeye ve boğulma tehlikesine rağmen,denize düşünce yılana sarılmayı, yüzmeyi öğrenmeye tercih eder olduk.

Hepimiz biliyoruz ki bize dayatılan sandıklardan bizim irademiz dışında her türlü sonuc çıkabilmektedir.Her seçimden sonra yankıları süren ''oylar çalıntı'' söylentileri hiç bir sonuca ulaşmamıştır.Adaletsiz seçim sistemi değişmelidir. Cumhuriyeti savunduğunu söyleyen Meclisteki partiler dahasaglam iradeli ve ilkeli olmalıdırlar.

Bizi yönetenlerin, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bulunan siyasilerin, iplerinin dışarıda olduğunu ve onların komutlarıyla hareket ettiklerini hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla partileri temsil eden kişiler değişse de sistem ve parti ilkeleri değişmedikçe sonuç hep ülkenin ve bizim aleyhimize olacaktır.

Artık şunu apaçık gördük ki, ülkemizde biat kültürü iyice oturmuş, kişisel çıkarlar, menfaatler ve rant her şeyin üstüne çıkmıştır.Bizim Millet olarak ilk önce kendi kişisel çıkarlarımızı bir kenara bırakarak bizi yönetenlerin; Ülkenin geleceği için, üretim ekonomisi için, eğitim sistemi için, tam bağımsızlığımız için nasıl proje ve çözümler ürettiklerine bakmamız gerekiyor.

Bizim bu günümüzü kurtarmaya değil, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmamız gerekiyor.

Ülkemizin neresinde olursa olsun yaşanan her türlü felakette tek yürek olsak da, Karadeniz'de doğa için mücadeleeden halka Akadeniz'den destek versek de, her şehidimizde aynı acıyı duysak da, inancımız, düşüncemiz,rengimizgörüşümüz farklı olsa da tek yürek olmayı başaran bir millet olma olgusundan bu seçimde de ayrılmış olduk.

Takım tutar gibi parti tutkumuz, kişilere olan körelmiş bağımız, sorgulamaktan bile korkar oluşumuz,birbirimizin düşüncelerine öfkeli tepkilerimiz, bizleri bu günlere getirmiş oldu. Her şeyi partilere bağlayıp, onların gölgesinde kaldığımız sürece bir adım ileri gidemeyeceğimizi artık öğrenmiş olmalıyız.

Önce ulus olma bilincine yeniden kavuşmalı, küçük çoban ateşleriyle gecmişimizi, tarihimizi, cumhuriyetkazanımlarımızı ve Atatürk devrimlerini bir daha, bir daha okumalı, araştırmalı, öğrenmeli, ve paylaşmalıyız.

Mahallemizde, komşumuzla, arkadaşımızla ve hergün aramıza yeni birilerini dahil ederek birbirimizi bu paylaşımlarla beslemeliyiz. Bizim gönül verdiğimiz, yıllardır oy verdiğimiz partilerimizi de en ağır şekilde eleştirebilmeliyiz. Nerede hata yaptıgını, yıllardır uğradığımız hezimette göremiyorlarsa bizim onlara verdiğimiz yetkiyi haketmiyorlar demektir.

Bugün geldiğimiz noktada kaybettiğimiz ve kaybedeceğimiz o kadar çok şey var ki bunun sebebisadece bugün kü siyasetçiler değil, 1938 den beri bu değerlerimizi koruyamayan tüm partiler ve siyasilerdir.

Elbette yılmayacağız, her zamankinden daha çok umutluyuz.Biz farklılıklarına, inancına, kökenine bakmadan et-tırnak olmuş bir Milletiz. Birilerinin oyununa gelip ne komşumuzdan, ne akrabamızdan ne de arkadaşımızdan kolay kolay vaz geçmeyiz, geçmemeliyiz.

Biz ''tanrı misafiri'' diye bir yabancıya sofrasında yer açan bir Milletiz.Biz öğrenciye,askere sahip çıkan, kendi cocuğundan ayırmayan bir Milletiz.Biz İstiklal marşını okurken duygulanan, Türk askeri görünce onur duyan, Vatan Millet diyince namus sayan bir Milletiz.

Bizim Cumhuriyetimizin temel taşlarını unutmamız mümkün değil. Biliyoruz ki bu temel atılırken sen-ben demeden sadece VATAN uğruna,bayrak uğruna nice fidanlar şehit oldu.Cumhuriyetimiz bize bir miras değil, en kutsal emanettir.Bu emanet için yapmamız gereken tek şey geleceğimiz için, çocuklarımız için Tam bağımsızlık şartından vazgeçmemektir.Bu bilinci yaşatmak için de Atatürk ilke ve devrimlerine, bayrağımıza, vatanımızın her karış toprağına, bağımsızlığımızacanımız pahasına sahip çıkmaktır.

Bizim görevimiz bunu yaşatmak, yaşatmak için çalışanlara destek olmaktır.

Bizim için gidecek başka Ülke yada toprak yoktur.

Bizim uğrunda öleceğimiz tek Vatan vardır. O da Türkiye Cumhuriyetidir.

Sevgiyle kalın..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.