Kuzey Irak'ın bize katılabileceğini 4 yıl önce yazmıştım ama silmişler.

Arkadaşlar alttaki başlığı google'ye "Birleşik Kürt özerkliği şekilleniyor mu?-Oğuz Güler" yazınca Anayurt gazetesinde ki 25.8.2010 tarihli yazımın 2 satırı çıkıyor ama hain Pentagondan silindiği için yazıya ulaşılamıyor. Aynı "PKK'nın nasıl yok edileceği" yazımda olduğu gibi bu yazıma da ulaşamayacaksınız. Ancak Anayurt gazetesinin takviminden kağıt baskılı sayfasında bu makalemi hala okuyabilirsiniz ama internetten ERROR yani hata yazısını okursunuz. Şu günlerde Barzani bize katılmaktan söz ediyor bunu 4 yıl önce öngörmüşüm. Fenomen Gökhan Kahrama'ın feacesine (aramanızda sadece adı ve soyadı var başka bir kelime olmayan sayfa Gökhan'ındır) girerseniz Barzaninin bize katılma söylemlerini görünce bu yazının iyi bir öngörü olduğunu anlarsınız.

Birleşik Kürt Özerkliği şekilleniyor mu? - Oğuz GÜLER

www.anayurtgazetesi.com.tr/default.asp?page=yazar&id=9893

25 Ağu 2010 - Bizim güneydoğu ve doğunun bir kısmı ile, Musul, Kerkük, Süleymaniye ve Erbil yani kuzey Irak'ı bize katarak oluşacak birleşik özerk bölge..

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.

Birleşik Kürt Özerkliği Şekilleniyor mu?

25.08-2010 tarihli Anayurt gazetesi sitesinden hecklenen yazım.

Atatürk 1933 yılında ABD genelkurmay başkanı Mc. Arthur ile yaptığı görüşmede “Yüce ALLAH nasip eder, ömrüm vefa ederse Musul, Kerkük ve Ege adalarını geri alacağım. Selanik ve sahil batı Trakya’yı da Türkiye sınırlarına katacağım” dediği bilinir. Bizim güneydoğu ve doğunun bir kısmı ile, Musul, Kerkük, Süleymaniye ve Erbil yani kuzey Irak’ı bize katarak oluşacak birleşik özerk bölge, Petrol avansı ile Atatürk’ün hayalini yaptık ve Türkiye genişledi, güneydoğu kopmadı, büyüdük senaryosu son hızı ile ilerliyor.

Ama Iraklı Kürtler bu işe şüphe ile bakıp Pentagon'a farklı senaryolar sunmaktalar. Siyasi yelpazeyi Anayasa Mahkemesi ile şekillendirmeyi başaramayan Pentagon, Baykal’ı hükumete karşı yetersiz bulunca yerine monte ettiği Kılıçdaroğlu’n dan da bekleneni bulamadı. Yeniliklere ve projeler kapalı, vizyon üretmeyen, sadece şehit cenazelerinde dua edeceğine, sokak şovu yapan, kement atıp tersini yapan, gerçeklerden kopuk bir MHP olduğu sürece Ak parti ilelebet kalır.

2002 yılında komisyonda çekimser oy verdiren güç artık gördü. Kılıçdaroğlu’nun da havuzlu villası çıkması ve 495 liralık gömlek gafı ve fakir edebiyatı tutmadı. Sağın alternatifinin sağ olduğu anlaşıldı. Pentagonun her düşündüğü bu ülkede olmuyormuş bunu en çok ABD ve Pentagon anladı. Erzurum’da bir Nail hoca çıkar ve “dağılın beyler” der ve hesap tutmaz.Türkiye’de 1 Mart teskeresi de bunu doğruladı.

Artık özerkliği yasalarımızı hiçe sayarak korkmadan dile getirdiklerine kayıtsız kalınıyor dedirtmemek lazım.Savcılarımız bu densiz itleri duyup kulaklarını tıkamakta denilmekte ve ağırdan almaları hoş değil. Kulaklarını tıkayanların bir süre sonra müsait yerleri tıkanmaz inşallah. Hatırlarsanız rahmetli Özal “bir koyup üç alacağız” dediği dönemlerde konu Musul ve Kerkük’ün bize geçmesiydi. Ne hikmetse buna ordumuz ABD yüzünden yanaşmadı. 1920’lerden beri konuşulan ve Ortadoğu da İsrail’in güvende olması için 1960 ve 1965’te ABD’nin 2 kez yüksek sesle söylediği yeni yapılanma İran, Irak, Türkiye ve Suriye’de yaşayan Kürtlere bölgede devlet kurdurma hayali İsrail için vadedilmiş toprakları kolay alma planının devamı demek en doğrusu.

Şu günlerde Başbakan ve Devlet Bey arasında dalaşma konusu olan “Karayılanın açıklaması” acaba kimin işine yarıyor? Bu sorunun cevabı önemli. Elbetteki Hayırcıların işine yarıyor. Beklide Evet’ler önde denirken bir kısım PKK'nın Avrupalı global güçler tarafından bu işin önüne geçme projesi denen bu açıklama maalesef iki sağ partiyi papaz etti. CHP sanırım avucunu ovalamakta ve “ben neymişim be abi, iki sağ partiyi bu sefer tam karıştırdım” diyordur herhalde. Kim ne derse desin her iki sağ partide amatörce düşündükçe yaptıklarında haklı. Cumhurbaşkanı Karayılandan iki gün önce “devlet gerekli görürse her çeşit görüşme yapılır” deyip sonra açıklama gelirse, hayırcılar elbet bu lafa tutunur. Oysa bu ip… kılıklı PKK partisi oylamalarda CHP ve MHP’nin yanında yer alıp parlamento da hayır demişti. Hatta özerklik konuşmaları yapan bir ip... “yörede katılmayanlar çoğunlukta kalarak yerimizi kırmızı harita göstereceğiz” mealinde konuştukları bilinir. Bu bilinen gerçekleri Devlet Bey iyi yorumlasa Karayılanın lafı üzerine atlamazdı. Çünkü “PKK partisi ile beraber Parlamentoda hayır diyen Devlet Bey, 2002 de idam kalksın komisyonda 6 üyesi varken, MHP Trabzon Milletvekili Orhan Bıçakoğlu hariç 5 üyesine Devlet bey rest çekince bunlardan rahmetli Mehmet Gül’ün de oylamayı terk etmesi ve 4 vekilinin de komisyonda çekimser kalması ile idam kalktı. İdam MHP'nin müdahalesi ile komisyondan 10’a 7 ile kalkmasını Devlet beyin sağladığı bilinmekte. O komisyondaki üyelerle bu iş yakında gündeme taşınacak galiba. Karayılan’a bu lafı ettiren güçle, şu anki MHP’yi yöneten güç, idamı kaldıran güçle aynı” denilmesi çok manidar. Devlet bey sonradan "mecliste idama hayır dedik" yerine komisyonda yaptırdıklarını izah etsin. Ama izahı da şuymuş “MHP komisyonda çekimser kaldık ki yüce halkımız meclis oylamasında kim evet, kim hayır dedi görsün” demiş. Yüce millet hala enayi sanki. Pekala şimdi PKK partisi mecliste hayır derken sen niye çekimser kalmadın da beraber hayır dedin. Karayılan hükumetle anlaştık diyorsa bil ki senin savunduğun hayır oyu öne geçsin tezgahıdır. Bu tezgah kimin işine yarıyorsa, tezgahı da o yaptırmıştır. Ben Ak partili olsamda Pentagon veya Avrupa, yani malum güç CHP, MHP ve PKK partisinin menfaati üzerine oynuyor ve er geç bu işte de Nail hocalar çıkar. Kimse bilmez ama Amerikanın 1 Mart tezkere oyununu bozan Bülent Arınçtı ilk defa bunu ben açıklayım siz de yorumunuzu ileride yaparsnız. Ancak kuzey Iraklı birleşik özerk kürdistan işi bu sefer hafife alınmıyor, başarılabilir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.