LİDERSİZSENİZ, LİDER SİZSİNİZ !!

Ne zaman üç kişi bir araya gelsek ülke meselelerini konuşuyoruz. Kahvede, otobüste, misafirlikte konu hep içinde bulunduğumuz bu belirsiz durum.

‘’Biz nasıl bu hale geldik’’ diye başlıyoruz konuşmaya. Her gün gelen şehit haberleri içimizi yakıyor. Ölen çocuklar, evini barkını bırakıp yollara düşen perişan insanlar, harabeye dönmüş şehirler, hepsi bizim ...

Herkes yaşananların farkında, fikirler, yorumlar havada uçuyor. Çözüm nedir? Noktasına geldiğimizde hemen ‘’ah bir lider çıksa’’ diye umutsuzca omuzlar çöküyor. Hep Lidersizlikten yola çıkıyoruz. Lider kimdir? diye hiç sormuyoruz.

Cumhuriyet tarihimizi bilen, Atatürk ilke ve devrimlerine bu kadar güvenen, tam bağımsızlığın önemini kavrayan, ayrıştırmayan, bölmeyen, paylaşan bu kadar çok insan neden umutsuz ? Sayısız derneklerimiz var, bu derneklerde her kültürden, meslekten, insanlar bir araya geliyorlar. Her örgütlenme kendi içinde bir mücadele başlatsa da bir adım öteye gidemiyoruz.

Üniversitelerimiz, aydınlarımız, hukukçularımız, odalarımız, derneklerimiz, gençlerimiz hep konuşup bir araya gelemeyenlerimiz. Herkes ben-ben demekten biz olmaya kapılarını açamıyor. Her olumsuzlukta, birlikte isyan ediyoruz. Şehitlerimize hep birlikte üzülüyoruz. Zamlara, cinayetlere, yıkımlara, yokluklara, hep birlikte baş kaldırıyoruz. Haberlerde gördüğümüz çaresiz bir aileye hep birlikte sahip çıkıyoruz. Doğuda ihtiyacı olan okullara hep birlikte yardım ediyoruz. Milli bayramlarda hep birlikte saygı duruşunda bulunup gururla marşımızı okuyoruz. Gezilerde, kermeslerde, konserlerde yine hep bir aradayız. Düğünde, doğumda, cenazede yine hayatı paylaşıyoruz.

Büyük bir Ulus olduğumuzu, büyük bir Lider'inevlatları olduğumuzu, Türk Milleti olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Fikirlerimiz bu kadar bir araya gelirken biz neden tek yürek olamıyoruz ?

Neden hep Lidersizlik ten söz ediyoruz da bir araya gelemiyoruz ?

Umutsuzluğa yer yok.. Artık uyanma zamanı...

Unutmayın, Lidersizseniz, Lider sizsiniz.

Sevgiyle kalın..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.