23 NİSAN KUTLU OLSUN SEVİNİN ÇOCUKLAR ...

Bugün ulusal egemenliğimizin ve bağımsızlık mücadelemizin, dünya çocuklarını bir araya getiren,

ilk ve tek bayram olan; ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı''nın98. yıl dönümü.

Kurtuluş savaşı, ulusumuzun kaderini tayin eden, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün kararını aldıran Milli bir mücadeleydi.

Büyük önderimiz, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, yurtta ve dünya’da bağımsızlığın ve barışın koruyucuları olarak gördüğü dünya çocuklarına bu günü bayram olarak armağan etmiştir.

Dünya da hiç bir ülkede, din, dil, ırk ayrımı yapılmadan çocukları bir araya getiren bir başka bayram, ya da etkinlik yoktur.

23 Nisan’la sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli atılmadı, aynı zamanda, yurtta ve dünyada barışın temeli de atılmış oldu ve enönemlisi de TBMM açıldı.

Meclisin açıldığı günün, çocuklara bayram olarak hediyeedilmesi her Türk evladı için bir onurdur.

Dün olduğu gibi,bugün de, yarın da Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı Türk çocuklarıdır, Türk gençleridir.

23 Nisanlarla büyüyen çocuklar, her türlü zorlukla mücadele ederek, Ulusun bütünlüğüne, devletin tam bağımsılığına ve hukukun üstünlüğüne inanarak yetişiyorlar.

Bugün bir çok Cumhuriyet değerimiz gibi, Milli bayramlarımızın da,değerini ve anlamını bizlere unutturmaya çalışıyorlar..

Oysa, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘’Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’’ diyerek, mazlum halklara umut verirken, bizlere de Emperyalizme karşı Ulus bilinciyle birlik olmayı öğretmiştir.

Milli duyguları yaşatan bizler, hala her bayramda duygulanırız, bir arada oluruz,içimizde ki çocuksu coşkuyla eskibayramlarımızı, heyecanlarımızı yeniden yaşarız, yaşatırız.

23 Nisan’da dünya çocuklarıyla yapılan kutlamalar bize gösteriyor ki, sevginin dini, dili, ırkı, kimliği yoktur.

Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar, kendi kültürlerini, geleneklerini kendi dilleriyle, oyunlarıyla, giysileriyle bize sunarken, bizim yüreğimizle dünyaya bakıyorlar.

Onların gözlerinde ki ışık hiç sönmeyecek.

Bugün Milli bayramlarımıza her zamankinden daha çok sahip çıkmak zorundayız.

Türkiye Cumhuriyeti bize Miras değil, geleceğimiz olan çocuklarımızın emanetidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına gölge düşürmek için, yıllardır ‘’kutlu doğum haftası’’ olarak kutlayanlar siz de iyi biliyorsunuz ki ‘’Çare Atatürk İlke Ve Devrimleridir’'

Aydınlık yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımızın ve23 Nisan coşkusunu hala yüreğinde bir çocuk kalbiyle yaşatan herkesin bayramı kutlu olsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.