BİRLİKTELİĞİN GÜCÜ !!

Gazeteci-Yazar; Banu AVAR Anadolu' yu gezerek Milli İradeyi anlatmaya, bizleri aydınlatmaya ve en çok da insanlarla yakın iletişim kurmayı sürdürüyor.

Cebinde antibiyotik ilacı, kesik öksürükleri ve yorgun durumunarağmen hiç yakınmadan,Antalya Cam Piramit' te, kitap fuarında onu bekleyen yüzlerce okuyucusu ve hayranı ile buluştu.

Konuşma salonuna girdiğimizde henüz Sinan Meydan konuşmasına devam ediyordu. İki değerli aydının kucaklaşması ve salondaki coşku görülmeye değerdi.

Banu Avar konuşmasına başladığında, ülkemizin içinde bulunduğu durum, kutuplaşmalar, şehitlerimiz, patlamalar ve bizi bekleyen tehlikeleri dile getirdi. Hiç bir siyasi bağlantısı, çıkarı, beklentisi olmayan değerli aydınlarımızdan biri kendisi. Büyük bir ilgiyle konuşmasını dinleyenler soru sormaya başladıklarında en çok yöneltilen soru ise ''Ülkemiz için ne yapabiliriz'' oldu. Göz yaşlarıyla soru soran da vardı, ellerini avuçlarına alıp dakikalarca sohbet eden de. Avar' ın verdiği cevap ise kendisinin her söyleşisinde dile getirdiği Milli birlik ve beraberlikti. ''Ayrışmayın, komşunuza, arkadaşınıza, mahalledeki esnafınıza, pazardaki köylünüze, sokaktaki işçinize sahip çıkın'' oldu. ''önce insan'' diyerek ancak bu şekilde güçlü olabileceğimizi dile getirdi.

Banu Avar, aynı zamanda kitaplarında Avrupa Birliği gerçeğini ve AB’nin bin-bir yüzünü çok net göz önüne seren bir yazarımız. Avrupa Birliği’nin ülkemizde hangi alanlarda, etkili olduğunu, yardımlarını nasıl su gibi dağıttığını kitaplarında okuyup öğrendikçe gerçeği görüyoruz. Avar, AB’nin bir emperyalist proje olduğunu açıklarken aynı zamanda AB’nin temel amacının ‘’süper Avrupa Devleti’’ kurmak olduğunu da her fırsatta dile getirmektedir.

Konuşmalarında her zaman halkın içinde olmayı, kırsalda olmayı, kadına, çocuğa, üreticiye sahip çıkmayı ön planda tutan yazarımız, konuşmasının arasında Milli Birliğe ve beraberliğe ulaşmakta Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi olarak bizim çalışmalarımızı örnek gösterdi. Derneğimizden ve çalışmalarımızdan söz ederken büyük bir ilgiyle karşılandık.

Milli İrade bilincini ancak birlik olarak, ötekileştirmeden, sen- ben demeden biz olarak oluşturabileceğimiziçeşitli örneklerle dile getirdi.

Kitap fuarında çok sayıda değerli yazarın hem söyleşi hem de imza günleri vardı. Yaklaşık 2 saat süren Banu Avar' ın imza bölümünde uzayan kalabalık ve özellikle gençlerin ilgisi görülmeye değerdi.

Katılımcıları gözlemlediğimiz zaman her kültürden, her kökenden, her Kenttengelen ayrımeslek guruplarından insanların ve özellikle çocuklarıyla beraber gelen ailelerin ilgisi çok güzeldi.

Sabırla kendilerine sıra gelmesini bekleyen kadınlarımız, özellikle bizlerden Derneğimiz, tohum çalışmalarımız ve yaptığımız etkinliklerile ilgili bilgiler istediler.

Hiç tahmin etmediğimiz kişiler bizden yerel tohum talep ettiler ve bize çeşitli yerel tohum göndereceklerini bildirdiler. Bu iletişim bizim derneğimize çok farklı değerlerde yeni dostlar kazandırdı. Gelen taleplerden biri de dernek çalışmalarımızın Antalya' da duyurulup tanıtılması ve yerel tohum alanında bir başlangıç olması yönündeydi. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu dönemde, yüzlerce şehit haberlerinden dolayı hepimiz üzgünüz. Bu durumda daha çok birliğe ve beraberliğe gereksinimimizvar.

Aydınlık yarınlarda, Milli birlik ve beraberlik içerisinde, Yerel tohumlarımıza sahip çıkmamızın, üretilmesini, çoğalmasını, paylaşılmasını sağlamak için daha çok çaba göstermemiz gerektiğinin bilincindeyiz ve birlikteliğimizin, gücümüzünfarkındayız.

Sevgiyle kalın..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.