CUMHURİYET KADINLARI VE ANAYASA !!

Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi olarak, ANAYASA çalışmalarımızınilk toplantısı bugün, ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ'nde gerçekleştİ.

Katılımcılar yoğun olarak Üniversite ve Lise öğrencilerinden oluşuyordu.

Konuşmacılar Cumhuriyet Kadınları DerneğiFethiye Şubesi Başkanı, Dr.Nalan ÜNAL ve yönetim kurulu üyesi Emekli Ağır Ceza Hakimi, Suna KUMYOL uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştıklarıAnayasa, Başkanlık sistemi ve İkiz Yasalar konusunda sunum yaptılar.

Anayasalar, bir devletin temel yapısını, yönetim şeklini, devletin temel organlarının işleyiş şekillerini düzenleyen en önemli kurallardır.Anayasalar temel hak ve özgürlüklere imkan tanırlar. 1961Anayasası, 1982Anayasası vebugün gündemde olan ve değiştirilmek istenen Anayasa konusunda verimli bir çalışma gerçekleşti.

Gençlerin ilgisi, katılımı, katkıları, soruları çok önemliydi. Gençler toplumun en önemli kesimini temsilediyorlar. Bugün bu çalışmada bizimle beraber olan gençler Ülkemizin her köşesinden, farklı kültürlerden, geleneklerden, iklimlerden veailelerindenuzakta okumak için gelen çocuklar, bizim çocuklarımız. Cumhuriyet Kadınları olarak bizim mücadelemiz bu gençlerin her biri için, Ülkemiz için, kadınlarımız veçocuklarımız için.Geleceğimiz olan gençlerimizin Tam bağımsız bir Türkiye'de sen-ben demeden yaşamaları, okuyan, sorgulayan, üreten, araştıran bireyler olması için...

Bu önemli çalışmaya büyük bir istek ve ciddiyetle katılan genclerimizin birbirleri ile olan iletişimleri, Ülkemizsorunlarına bakışları, kendilerini ifade etmeleri, kültürlerine sahip çıkmaları ve en önemlisi de her birininbirer Türk genci olarak konuya olan duyarlıkları umut vericiydi.Sohbetleri, davranışları ve Ülkemizin içinde bulunduğu duruma getirdikleri yorumlar önemliydi.

Gençlerimiz, bozuk düzene karşı çıkıyorlar,

Ülkemizin üzerindeki dış güçlerin baskılarının farkındalar,

Milleti uyutan, dizilerin, yarışmaların, eğlence ve evlenme programlarının nasıl bir algı yarattığını iyi biliyorlar,

Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak biliyoruz ki emeklerimiz boşa çıkmayacak. Bizim bütün çabamız, gençlerimizin hem Ülkemizingeleceği, hem de kendi geleceklerihakkındasöz sahibi olmaları, sorgulayan, okuyan, araştıran bir gençlik olarak yetişmeleri ve en çok da Cumhuriyet tarihimizi doğru öğrenerek ona sahip çıkmalarıdır.

Bugün gerici ve bölücü bir Anayasa'nın ilk adımları atılmakta veCumhuriyet ile kazandığımız haklarımız elimizdenalınmak isteniyor. Ulus bilincimiz, birliğimiz, beraberliğimiz yok edilip tüm haklarımız geri alınmakisteniyor.

Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda özellikle gençlerimizin,kadınlarımızın, haklarını bilmelerini Cumhuriyet ilekazandıkları tüm haklarına sahip çıkmalarını haykırıyoruz.

Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin eğitim ve çalışma alanlarında karşılaştıkları zorlu şartları, aşmalarıve Ulus Bilincini kaybetmeden yetişmeleri için, tam bağımsız Türkiye için çalışmayave gerici-bölücü anayasaya karşı mücadele etmeyedevam edeceğiz.

Sevgiyle kalın..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.