AYDINLARIMIZ AYDINLATSIN !!

Sömürülen Ülkelerin Emperyalizme karşı en büyük silahı örgütlü güç birliğidir.Buna bizim Ülkemiz de dahildir.Bugün ülkemizde çok sayıda aynı amaca hizmet eden, Atatürk Cumhuriyeti' ni korumak, yüceltmek için mücadele eden Demokratik Kitle Örgütleri var.

Bu örgütler üyelerle ve yaptıkları etkinliklerle ayakta kalmaya çalışırken aynı zamandabelli kültürden insanlarla birlikte yol alırlar. Bu da çeşitliliği ve farklı görüşleri barındırır.Çok sayıda örgüt olmasının eksilerini bir yana bıraktığımızda her türlü dayanışma gerektiren konulardabir arada olmayı başarmak bu bölünmeleri bir nebze de olsa telafi etmektedir.Bunun için doğru iletişim, hoşgörü, yardımlaşma, sevgi, güven ve ilkeli olmak çok önemlidir.Emperyalizme ancak örgütlü güç oluşturarak karşı koyabiliriz.

Aynı amaç içinde hareket edip aynı zamanda kendi menfaatleri için dışarıdan gelen yardımlaraavuç açmak emperyalizme teslim olmak demektir.Bu yönelmeler ise bu örgütler arasında bölünmeye, hedefinden şaşmaya ve daha çokçıkar ilişkilerinin artmasına sebep olmaktadır.Bizim örgütlenmemiz her şeyden önce Ulus olma bilinciyle başlamalıdır.Emperyalizmin en çok korktuğu da Ulusal birlik ve beraberliktir.Biz Ulusal birliğimizi korumada ne kadar kararlı olursak o kadar güçlü oluruz. Bu örgütlenme sağlanırkenhiç bir şekilde ötekileştirmeden, herhangi bir ayrışımın içine girmeden ortak mücadele alanlarının ve amaçlarının üzerinde durulması çok önemlidir.

Bu bütünlük sağlanırsa içimizde ki işbirlikçileri tanıyıp, ayıklamak daha kolay olacaktır. Bu mücadele içindebir araya gelenler Atatürk ilkeleri doğrultusunda diğer kitlelere de öncülük etmiş olurlar.Bu gücü ve dayanışmayı gören farklı görüşlerdeki insanlar da bir araya daha kolay gelecek vedüşüncelerini daha rahat dile getirip sorumluluk alacaktır.Bugün, eğitim sistemimiz, ekonomimiz ve hatta siyasetimiz dahi dış güçlerin yönetimi altındadır.Eğitim sistemimize tamamen yön veren Avrupa Birliği, her ne kadar demokrasiden, özgürlükten, insan haklarından söz etse de bugün ülkemizde okula gönderilmeyen kız çocuklarını, eğitimdeki boşluklarıve din baskısını görmezden gelmektedir.Her geçen gün okullarımız mevcut isimlerinden sıyrılıp İmam hatiplere dönüşmektedir. Kuran kursu adı altında hiç bir resmiyeti olmayan yerlerde çocuklarımızın beyinleri yıkanmakta, tercih hakları ellerinden alınmakta, çocuklarımız yanmakta ve insanlık susmaktadır.Her gün köşe yazılarını okuduğumuz, paylaşımlarını özenle takip ettiğimiz ve kitaplarını başucu yaptığımız sayısının az olmadığını düşündüğüm değerli aydınlarımız ;

Neden çözümler konusunda sürekli yazıp ama bir araya gelemiyorsunuz ?Neden bu kadar çok parçalanıp bölünüyoruz ?Ülkemizin Güneyinde yaşananlar bizden çok mu uzak?Bir Ulus olduğumuzun bilincine ne zaman varacağız?Ulusun birliğinden korkanlara cevap vermenin tam zamanı değil mi?Daha hangi haksızlıklar karşısında susacağız ?Küçük kitleleri ne zaman bir araya toplayacaksınız ?Dil, din, etnik köken, siyasi parti gibi hiç bir şeyin bizi bölemeyeceğini göstermenin tam zamanı değil mi?Milli birlikteliğimizin emperyal hesapları bozacağını ne zaman göstereceğiz ?Ne zaman sen-ben demeden, siyasi görüşü bir yana bırakıp yeniden Türk Ulusu olacağız?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.