FİDE'DEN, FİDAN'A SEVGİ VERELİM !!

Birtohum toprakla buluşunca su ile, güneş ile en çok da emek ile toprağa sıkı sıkı bağlanır, köklenir, ışığa doğru yönelir ve ilk fide olur.

Fideler, fidan olma yolunda ilerlerken yaprak verir, çiçek verir ve yavaş yavaş meyve vermeye doğru yol alır.

Bu yol zahmetlidir, bu yol bazen tehlikelidir. Meyvelere, çiçeklere el atan, koparan, kıskanan, yıpratan, horlayan çok olur.

Tıpkı toprak gibi,tohum gibi fidanlara da gözümüz gibi bakmalıyız, ta ki her türlü darbeye, zorluğa karşı dimdik duracak sağlam ve sağlıklı meyveler verecek duruma gelinceye dek sahip çıkmalıyız.

Suyunu, güneşini, vitaminini ölçülü sevgimizi sonsuz vermeliyiz.

Vermeliyiz ki, her fidan ağaca, çiçeğe, meyveye döndüğünde tohumları yeniden toprakla buluşsun, gelecek nesillere, insanlığa aş olsun, iş olsun, gelecek olsun, sonsuz olsun...

İşte; çocuklarımız da tıpkı bu tohumlar gibi, fideden, fidana ve ağaç olma yolunda büyüyorlar. Şimdi bu zorlu yaşam koşullarında onlara verilen emek yarın bizim karşımıza, Vatan, Toprak, Bayrak ve Bağımsızlık olarak geri dönecek.

2008 yılında adım attığım bu yolda hiç tanımadığım fidanlarla yola çıktım. Sekiz manevi kızımın ne yazık ki üçü 4+4+4 sistemine kurban edildi ve okuldan alındılar. Elimden geldiğince uğraştım gereken yerleri aradım ama tek başıma sonuca ulaşamadım. Açık lise kandırmacası ile ne yazık ki kızlarım okuldan alınıp evlerine kapatıldılar. Beş kızıma sahip çıktım. Lise de okuyorlar, hayalleri, hedefleri, amaçları var. Mesleklerine ulaşmak yolunda canla başla çalışıyorlar. Üniversiteye hazırlık kitaplarına yeterince sahip olmadıkları için ellerinde olanları birlikte paylaşmayı da biliyorlar.( İhtiyaçları olan kitapları biz hemen örgütlenip topluyoruz ve onlara ulaştırıyoruz.)

Her birine ayrı ayrı mektup yazıyorum, onlardan gelen mektupları bazen ağlayarak, bazen gülümseyerek okuyorum.Hepsini özenle saklıyorum. Duygularını, sorunlarını, mutluluklarını en içten cümlelerle paylaşıyorlar. Okudukları kitaplar hakkında düşüncelerini yazıyorlar. Atatürk çizgisinde, Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin değerini, kıymetini paylaştıkça öğreniyorlar.

Çok özel duygularını arayıp anlatıyorlar, aldıkları güzel bir sınav sonucunu, karne heyecanlarını bazen ailelerinden önce benimle paylaşıyorlar.

Olmak istedikleri meslekle ilgili bilgiler istiyorlar, heyecanları, hayalleri, sevgileri öyle sonsuz ki onları tanımadan bu duyguları yüreğinde hissetmek mutlukların en güzeli...

Bu güzel Vatanı ve Laik Türkiye Cuhuriyetini bize emanet eden Atamıza olan borcumuzu yerine getirmek için hepimizin yapacağı küçük şeyler var. Ben bunu büyük bir onurla, gururla ve sorumlulukla üstlendim ve yapmaya gayret gösteriyorum.

Bu gördüğünüz ATATÜRKköşesi manevi kızlarımın mezun olduğu bu ilkokulda, Cumhuriyetin pırıl pırıl genç öğretmeninin öncülüğünde bizlerin küçük bir desteği ile kocaman bir köşe olarak kuruldu. Şimdi bu okulda ki küçük fidanlar bize emanet. Onlara sahip çıkacağız. Herbiri birer ağaca dönüşene dek onların suyu, güneşi, vitamini en çok da sevgisi biz olacağız.

Bunlar bizim için çok küçük ama geleceğimiz için çok büyük adımlar olacaktır.

Çocuklarımıza hiç bir ayırım yapmadan el uzatalım..

Kardeş okulların sayısı arttıralım..

Her birinin annesi, ablası, teyzesi olalım..

Onları hiç görmesek de sevgilerini yüreğimizde hissedelim...

Bizden hiç bir şey istemiyorlar. Tek istekleri okumak ve sevgi...

Birinin ayağında bir ayakkabı, birinin elinde bir kalem, birinin başında bir bere olurken en çok da hepsinin yüreğinde kocaman bir sevgi olalım.

‘’Ne yapabilirim ki’’ demeden, onların telefonda ki seslerine ses olalım.

Onların yazdığı en masum, en içten, en sevgi dolu mektuplarının bir köşesinde bir kelebek olalım.

Gitmesek de, görmesek de onların bizim geleceğimiz olduğunu unutmayalım.

Sevgiyle kalın..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.