65. hükumete sürpriz "Gecelik faiz indirilemiyor"

Hiç kendimizi kandırmayalımfaizler 0,50 daha indirilse de politika faizi indirilemiyor.Bu kafayla gecelik faizi indirecek beyin her iki kanatta da yok. Bizleri de ciddiye alan olmayınca ülke sahipsiz gözükmekte. Salı günü Merkez bankası faizleri 50 baz puan daha indirdi göya!!! Yok Merkez Bankasının üs bant indirdi, yok yara bandı çıktı, tentirdiyot rafta indirildi yaraya sürüldü, gecelik faiz indi vs. vs.Bunlar Erbakan hocamın tabiri ile "pansuman tedbirler" ve nafile hamlelerdir.Kırk defa söyledim konusunun uzmanı en iyilerimilletvekiliyaptık, bakan yaptık, MB başkanı yaptık, kısaca her konuda ki en iyileri bünyemize aldık dense desahadan yani ekonomiyi iyi okuyup çözüm üreten birilerini içeri almadığınız için bu olumsuzluklar yaşanıyor.Keramet asla Babacanda değil, onun yanlışları ve bürokratların artan gücü ülkemizi açmaza girdirdi. Bu noktada İddiaya varsanız diyorum ki başaramadığınız ve yüzlerce beyniniz fos çıksa da TUDEM'in tüm olumsuzluklara çözüm olduğuna iddiaya var mısınız?Kuşa bak kuşa ile kimi kandırıyorsun sen Merkez Bankası. Kafalar basıyorsa çözümler bulur ve politika faizini indirirseniz herkesi ayakta alkışlarım.

Göreve geldiniz abidik, kobidik, sonunda ne olmuş bakalım "faiz koridoruna olan ihtiyaç azaldıysa politika faizini niye indiremediniz. Çünkü faiz lobisi, yeni başkanı da baskıda altında tutuyor. Bu yüzden koridorun üst sınırı olan % 10,5 dan Nisan'da % 10’a indi . Alt sınırı ise % 7.25’de kaldı, indiremedi. Yine politika faizi olarak sunulan bir haftalık repo faizini % 7,5 dan indiremediğin için kafa karıştırmaya devam etti. Mayıs'ta ise, önemi olmayan marjinal fonlama oranı, yani gecelik borç verme faizi % 9.5 seviyesine yani 50 baz puan indi. Piyasada ağırlıklı öngörü ise tüm argümanlarda 50 baz puan indirime gidileceği yönündeydi. Mayıs'ta TCMB faiz koridorunun alt bandı olan gecelik borçlanma faizini % 7.25, politika faizi olan bir hafta vadeli repoda ihale faiz oranını % 7.5 seviyesinde tutarak dağ faredoğurdu". Kuşa bak kuşa ayaklarına devam!!!.Oysa işler açmazdave politika faizlerini indirmek zor. SadeceMB'nın değil, diğerlerininde kafaları sıkı para politikası ve borçlanma dışında diğer viteslere geçmiyor.

Allah aşkına ülkesini seven hiç mi olmayacak şu ülkede. TUDEM'i anlayanların dilinde tüy bitti. TUDEM ülkeyi şantiyeye çevirecek ve her sektör şahlanacak, cari açık ve işsizlik bitecek, üretim artacak bu yüzden fiyatlar ucuzlayacağından enflasyon düşecek ve buna bağlı olarak faizler düşecek ve Türkiye bu model ile dünya ekonomilerinde devrim yaratacakBu ülkenin en önemli ajansı AA mülakat yapacak ama yayınlayamayacak, bazı TV'ler 2-3 kez tarih verse de modeli ülkemize tanıtamayacak, çok ciddi 2-3 STK'ları geri adım atacak ve iletilen bakanlıklar anlam verilmez bahaneler ile ipe un serecek. Oysa Ak partimutfağına Ankara il heyeti ile 26.08.2015 de yapılan sunumda 20 ana başlığın 2 tanesinin revize edilmesi halinde gereken yapılacak dendiği halde 9 aydır il ve genel merkezde faklı güçlere hizmet edildiği düşünülmekte. Aylardır yazıyorum ve ne il, ne genel merkez ne atıyorsun, bu ne hayal yok öyle bir şey diyemediğine göre yazdıklarım şahitli ve doğru olduğundan sanırım olanlara yanlış denemiyor.Evet beyler kısa sürede oluşturacağı sinerji ile "TUDEM bu ülkenin ilacı" diyenler, ben değil projeyi tanıyanlardır biliniz.Sonucunda bu cümle modele şaşıranların dudaklardan dökülen kelimeler olduğundan, dua edin ki proje helal sür emenlerin eline düşsün.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.