Niye Apo'nun itirafları yayınlanmıyor?

Bundan önce gazete ve sitelerde yazdığımda barış sürecine gerçekleşmesine kalpten inanıyor, başarılmalı ama sabote edilecek diyorduk, çoğumuzun dediği gibi haklı çıksakda geçmişin analizini sizlerin takdirin bırakıyorum. Demek kistratejideki gizlileribilmediğimizden bu günlere bu şekilde gelindi deyip ileriye bakmalıyız."Mahalli seçimlerde PKK etkisi nasıl silinir?” başlıklı yazım Ankara'mızın ulusal gazetesi olan Anayurt'ta ilk olarak 3 Kasım 2008 tarihinde yayınlanmıştı.Nehikmetse sadece bu yazım hep hecklendi, bakınca yazımın olmadığını göreceksiniz. Ancak sörvur kapasitesi arttırılınca bu hecklemede son buldu.. Ama bizde Erör veren bu örnek öylece duruyor. Yazılarımı yayınlayan sitelerde PKK aleyhine yazılarım sık, sık erişilmez oldu bu çok manidar olsa gerek.Demek ki önerilerim doğru olduğundan bilinsin istenmiyor.Küresellerin engeli olsa gerekten kendimi alamıyorum.

Tümdünya Evrensel ilke olarak terörün hak arama yolu olmadığını kabul eder.Barış ve bölge güvenliği burada sağlanamazsa bundan sonra PKK yaptıklarının, Devlet ise bilerek yapmadığı, sakladığı itirafların, bilgilerin hesabını vermeli.Bildiğim kadarı ile saatlerce itirafları kaydedilen Apo'nun 10 dakikalık önemli bazı itirafları yayınlansa kürtler PKK'nın ne mal olduğunu anlar diyen dönemim görevlisi arkadaşımmaalesef basit bir ameliyat sonrası rahmetlioldu.PKK şimdi ateist Alevi kökenli Bahoz ve Karasu tarafından yönetilmektedir. Örgüt Öcalan'ı takmayanAlevilerin konturolüne geçtiği içinbarışın olması da zor artık. Şimdi "Sosyal Medyada" çok ciddi bir PKK'ya yaptırım yapılmasını içeren paylaşımları görünce aşağıda yapılmasını istediğim olguların hafif kaldığı anlaşılan bu ANALİZİ sizlerle paylaşalım dedik. Bu paylaşımlarda İngiltere ve Fransa'da terörü övenlerin 5 yıl cezaya çaptırıldığı ve vatandaşlıktan çıkartıldığı gibihususlarolduğunu görünce bir ülkenin kendini korunma refleksinin demokratik veya antidemokratik oluşuna bakılmadığıgörülüyor. Bu paylaşımlarda insanımızın, bölgede PKK sempatizanı olanların çocuk yardımı kesilmeli, PKK'lı memurlar işlerinden atılmalı, elektrik su paraları tahsil edilmeli hatta devlet imkanları bitirilmeli diyenlerin olmasıbıçağınkemiğe dayandığının göstergesi olsa gerek. Tüm ülkeler bölünmemek için heryolu seçer ve bu onları ilgilendirir... Terör avukatlarının terör yanlılarını koruması hikaye.

Türkiyenin en büyük ajansı 3 yıl önce 2 saat PKK'ya darbe vuracak "yeni ekonomik modelim TUDEM" in mülakatını yaptı ama içinde PKK çözüm önerilerinden olsa gerek ajanstaki küreselciler yüzünden haber yapılamadı.Bu ajans ile ilgili 29.8. 2011 de ki kendi yazım da yayınlanmadı.TUDEM ve PKK için program yapalım denildi, 2-3 kez tarih verilse de engellendi. Bu ara Pentagon, Küreseller bizde ki PKK teröründe yine başrolde oldukları bilinse de devlet bunları deşifre etmemekle hangi dayatmalar var ki bunlar söylenemiyor diye düşünmekteyim.

Bir kaç yıl evvel Silvan'da tutuklanan 17 yaşındaki Ş.T’ nin babası Salih T, "Terörün en büyük sorumlusu Silvan Belediye Başkanı ve BDP teşkilatıdır. Çocukları yönlendiren Başkanın kendisi, çünkü çocuklarımıza sahip olacağına teröre gönderiyor, ele başlar ise çocuklarını lüks yerlerde okutuyor" demesi benimbelediyeler terörün arka bahçesi tezimi doğruluyor.Kırmızı bültenle arananlara “eksik evraklı” deyip, PKK’nın para yollarını kesmeyen sözde dost gözüken bu Küresel hainler dolaylı hukuksuzluk yapıyorlarsa biz de onlar gibi hukuku dolaşan yollara girmeliyiz. Bazı önlemler almazsak2015 seçimiile bu bölgedeki son seçimimiz olabilir demiştim amaAllah'tanteröre ciddi hükumet refleksibaşladı bu çok sevindirici.

Bu sözde dostların bize gelince "hukuk'un genel kurallarına uymuyor" namesi ile desteklediği PKK işini ya globallerle beraber çözer veya onların yaptığı tilkilik ve hukuksuzluklar gibi,bizi demokrasi dışına siz itiyorsunuz diyerek aşağıdakileri yapmak zorundayız demeliyiz. Bu arada globallerin uyguladığı vatandaşlıktan çıkartma ve ayrılıkçılığı övme yüzünden 5 yıl mahkum etme olgularını da önlerine koyarak ya bu işi beraber çözer veya bize değil kendinize bakın ben bildiğimi okuyacağım demeliyiz. Gerçi PKK partisi barajı geçti ama şu kesin bir gerçek bu örgütün ermeni-yahudi emellerine hizmet ettiğini anlayan bölge halkı artık devlete istihbari bilgilerini yüzlerce kat arttırmış ve Türk bayraklı yürüyüşlere başlamıştır. Bu süreçte bölgede PKK baskısı olmayan bir döneme girilince terör partisinin oyları ciddi oranda azalarak aşırı solunda oy vermekten vazgeçmeyeceğini düşünürsek % 7-8 civarını oyu aşamayacağını göreceğiz. AİHM, milletvekili % 10 barajına itirazı “iç hukuk” gerekçesiyle reddetti. Barışı istemezlerse mahalli seçimlere de %10 barajı getirmek zorun da olduğumuzu küreseller bilmeli.Bizi 2. % 10’amecbur etmeyin,ya bu beslediğiniz terörü beraber çözelim deyip mantıklı olmazlarsa PKK terörünün ciddi derecede azalması için aşağıda ki önerilere mecbur olduğumuzu ortaya koyalım.Bakın PKK'lıları niye bombalıyorsunuz, öldürüyorsunuz diyen KÜRESEL HAİN bir devlet artık yok. Çünkü terörist diye kabul ettikleri bir yapıyı açıkça kayıramayacakları aşikar. Bu çerçevede çok önce yapılması gereken hamlelere yeniden bir fırsat doğacak ve aşağıdaki olguları yapmak zorunda olduğumuz anlaşılacaktır;

1-Mahalli seçimler dâhil tüm seçimlere % 10 barajı getirilerek bağımsız seçilmeyi askıya almalıyız. Demokratik değil dense de Rusya vb. ülkelerde baraj örneği var. Hiç bir ülkede mahalli de baraj olmasa ne yazar. Belediye kepçesini polisin üstüne sürüp, pencereden Molotof atmak, petrolden pay istemek ne iş! Taş atan çocuklara AB fonlarından gelen paraların verdiği artık çok net biliniyor. Eskiden yeter artık bunlar yapılmalı demişiz. Şimdi buna ilave tüm hendekleri belediye araçları ile açıp, mayınları onların araçları ile döşeyipasfaltınıatan belediyeler görüldüğüne göre halk bu sıkıntılıteröristlerden% 10 barajı ve bağımsız adaylığa son olgusu ile bölge PKK'lı belediyelerden kurtarılmalı.

2-Tüm Türkiye'de 14- 50 yaş arası çocukları olan herkes 3-6 ay içinde İnternet, Muhtarlık ve nüfusa çocuklarının doğru adres ve telefonlarını verecektir. Yanlış bilgi verenler vatandaşlıktan çıkarılıp, PKK dostu batıya Suriyelileri bile insani olarak kabul etmeyen bu AB'lilere yollanmalı. Çocuklarını Kandilden çekmeyene de yaptırımlar olmalı.

3-18 yaşlarından küçük taş atan ve devletine isyan edenlerin çocukların sorumluluğunun ailelerinde olduğu yasa ile sabitlenmeli ve onları sokak teröründe engellemeyen ailelere müeyyide uygulamalıyız. Uyuşturucu ihbar müessesesi, PKK ihbarcılarına da uygulanmalı demiştik ancak bu hamle gecikmeli olarak yasa ile büyük ihbarlar ödüllendirilecek dendi bu küçük ihbarında ödüllendirilmesinin önü açılmalı. Bölgede 10 TL'ye taş atanlar bir kaç yüz liraya ciddi bilgileri verir. Apo’nun yakalandığı günlerde "Devletin emrindeyim, beni şu istihbarat birimleri kullandı ve benim soyum budur" vs. itiraflarını saklanması doğru değildir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.