Bu dönem ilk siyasi yazım, AYM...

AYM'ye bireysel başvuruda sadece bir şey biliyorum, tüm hukuk yolları bittiğinde müracaat edilir. Buna kimse yok bu böyle değil diyemediğine göre AYM maalesef hata yapmıştır diyenler çoğunlukta.17-25 Aralık darbe girişimine kadar Milliyet gazetesinde yazı yazan Can Dündar bugün suçlayıp ters düştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a o aralar inanın övgüler yağdırıyordu. Eski yazılarına bakarsanız buanekdotumundoğru olduğunu görürsünüz. Hatta Can Dündar 2005 yılında İETT "İlk durak" belgeselini hazırlayıp, bir dönemİETT’de çalışan Erdoğan'a o belgeselde övgü dolu ifadeler kullandıktan sonra nasıl oluyor da MİT üzerinden ülkesinin sıkıntıya sokan konuma gelip 180 derece karşıtlık yapmış ona bir bakalım;

AYM'ye yapılan başvurular alınır ama tüm hukuk yolları bitmediği için işlem reddedilirdi,. İki senedir bekleyen müracaat ve mağdurlar varken 2-3 aylık müracaatın öne alınması manidar ve inanın hukuka aykırı. Hadi iki hata varken ve gerekçeli karar yazılmamışken sonuç açıklanıp tahliye edilsin olgusuna doğru diyen yok gibi.AferinAYM üyeleri, siz devam edin. Eski HSYK 5-2 skorları oranın dağılmasına sebep olmuştu devam! Bu kantar gün gelir herkesi tartar ve iktidarda, başkası da işlerinde ölçülü olmalı. Ama "ülke yansın ama Tayyip gitsin" diyenler olduğu sürece Ak parti bu dayatmalara karşın tepkisini cevap olarak sandıkta verenler var. Hiç kimse şunu demesin nerede yanlış yapıyoruz da % 50 oy alıyor. Bence bunlar halkın düşündüklerini yapıyor, diğerleri her şeye karşı olduklarından yeniliyorlar, bunu hala anlayamadılar.

İddiaya göre Dündar, FETÖ'cülerle yaptığı gizli anlaşma gereği Cumhuriyet’in başına geçince Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan ve AK Parti aleyhinde iftira ve kara propagandaya yapacaktı, bunu da başarı ile yaptığı denmekte. Can Dündar’ın Çankaya’da ki ODTÜ ormanı yanındaki lüks villasını 2 yıldır satamadığı halde 29 Mayıs 2015 tarihli MİT tırlarına ilişkin Cumhuriyet gazetesi manşeti ardından birden bu villayı satmayı başardı. Villayı alanların isim ise ne tesadüf ki MİT tırlarını durduran Tümgeneral Hamza Celepoğlu’nun dosyalarına bakan hukuk bürosunun ortağı olması ilginç ve bir o kadar manidar. Can Dündar’a tapuda görülen tutarın yanı sıra açıktan da yüklü bir miktar para ödendiği, bu organizasyonu MİT tırları manşeti karşılığında FETÖ’cülerin yaptırdığı iddiaları doğru ise bu çok üzücü.

MİT bir ülkenin doğru veya yanlış işlerinin ülke menfaatine yapıldığı yerdir. Onların yaptıklarını ortaya dökmek bu ülke insanlarına kötülük demektir. Geçen geldiğinde ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın, Assange'ınhapis hayatı yaşamasını normal sayarken, Can'ı kahraman ilan etmesinin sonucunu anladınız mı? Hani Tayyip bey ABD'nin adamıydı? Globaller ilerleyen Türkiye'nin Haziran seçiminde istikrarsızlaşmasını istiyorlardı, HDP bu yüzden gizli bir elle yükseltildi. CHP ile MHP hükumeti kurulabilseydi ABD paralelliği başlayacaktı. Türkiye 'teröre destek veren ülke' kategorisine Can ağanın ifşaatı yüzünden girecek, global yaptırımlar başlayacak, ekonomiyi batırılacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere devlet yetkililerinin bir kısmı Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak, gönüllü NATO güçlerinin yönettiği kukla bir üçüncü dünya ülkesi olacaktık. Dündar ve muhalefet avanesi başarısız oldu, ama Can'ın tutuksuz yargılanmasını ABD ile yine başardı. Şimdi solcu Can'ıRuslar mıkoruyor anlayamadım! Son kararın baş aktörü demokratlar ve AptullahGül deniyor bu doğru ise çok üzücü. Türk solunun % 98'ini ABD yönetir tezim doğru gibi. Bir yerlerde ki FETÖ ve solcuları ABD yönlendirdiği söylentisi örtülemeyecek denmekte.Sonuç olarak kim ne derse desin bu ülkenin iç düşmanları çok diyenler olmaz inşallah. AYM yıllardır bekleyen müracatlar dururken ve daha yargılaması başlamamış bir davada ben her şeyi yaparım dememeliydi. Bu yara onların hep hatırlatılacak galiba. Küreseller siz devam edin ama hep haksız işlerin bir şeylerin sonunu hazırladığı aşikar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.