EMEKLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, “Emekliler Günü” nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

“Emeklileri; çalışmayan, verimsiz, tüketen, hastalıklı insanlar gibi görmek onlara en büyük haksızlık, vefasızlık ve saygısızlıktır” diyen Osman Özdemir, “Emekliler daha fazla ezilmemek, haklarını korumak için, örgütlenme yolunu seçmelidir” dedi.

Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir açıklamasında şu satırlara yer verdi;

“Gerek devlet hizmetinde, gerekse özel sektörde en az 20-25 yıldan başlamak üzere 45 yıla kadar uzun süren bir çalışma hayatından sonra emekliye ayrılacak insan gelecek endişesi duymadan, ömrünün geri kalan kısmını huzurlu, mutlu ve insanca yaşamayı hayal etmektedir.

Ancak Türk emeklisi, yıllardan beri kapısından girmek için mücadele ettiğimiz AB ülkelerindeki emeklilerin hayat standartlarının çok gerisinde kalmış, bulabildiği ek işlerle hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır.

Emekliler hastalandıklarında, hastanelere ve eczanelere ek ücret ödemekten, ortez, protez parası ödemekten perişan olmuştur. AB ülkeleri emeklilerini Akdeniz’e tatile gönderirlerken, biz ise hastane yatak parasını otel parası diye ödemekteyiz.

Emekliler, huzur içerisinde, kimseye muhtaç olmadan geçinebilecekleri bir gelir düzeyi ile rahatça muayene ve tedavi olacakları bir sağlık sistemi bekliyor.

Bu nedenle özellikle “sağlık” konusunda hassas sınıfta değerlendirilen yaşlılarımızın muayene ve tedavi giderleri bütçelerine yük olmamalıdır. Tedavi ve ilaçtan katkı payı alınmamalıdır.

Emeklileri; çalışmayan, verimsiz, tüketen, hastalıklı insanlar gibi görmek onlara en büyük haksızlık, vefasızlık ve saygısızlıktır.

Emekliler daha fazla ezilmemek, haklarını korumak için, örgütlenme yolunu seçmelidir.

Emekliler iktidardan sendika kurma hakkının verilmesini istemektedir. Sendika kurulduğu takdirde, emeklilerin hak arama mücadelesi yasal zemine oturmuş olacaktır. Emekliler sendika kurma hakkını büyük bir sabırla beklemektedir.

Emekli arkadaşım, teşkilatsız olunca, bir olmayınca, toplu olmayınca, ülkeyi yönetenler emeklileri hiç dikkate almıyor. Sendika mücadelemiz ve haklarımızı almak için, gelin birlik olalım. İnsanca yaşamak, emeklerimizin karşılığını almak, insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmek ve kula kulluk etmemek için Türk Emekli-Sen’e ve Birleşik Emekliler Derneğimize destek verelim.

Hayat sıkıntılarına ve zorluklarına karşı, beraberce mücadele etmek ve iyi günlere ulaşmak sizin elinizde. Birlik olalım, bir olalım, iri olalım, diri olalım…

Bütün bu olumsuzluklar içinde emekliler gününüz kutlu olsun.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Kasapoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.