anKARA

Ankara'da yine huzurumuza, kardeşliğimize, ekmeğimize ve masum insanlara yönelik hain bir saldırı gerçekleşti. Savunmasız insanlar hayatını kaybetti. Evine, sevdiklerine gitmeye çalışan otobüs duraklarında, otobüslerde kendi halinde savunmasız, vatandaşlara yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Masum insanlar şehit edildi.Ne olduğunu anlamadan, düşmanlarının kim olduğunu bilmeden şehit oldular.

Kökü dışarıda olan bir terör örgütünün, içerideki piyon ve yandaşlarının ellerine, akademisyen görünümlü terör sevicilerin, terörü sempatize etmeye çalışan gerçeklerden bihaber bir gazetecilik ve habercilik anlayışına sahip insanların, kalemlerine masum insanların kanı bulaştı.

Demokrasinin nimetlerinden yararlanarak terörü methedenler, teröristlere yandaş olup arka çıkanlar şimdi hangi duygular içerisindesiniz.. Evinizde huzurlu musunuz.. Size sesleniyoruz; O an otobüs durağında mıydınız.. Vatandaşların arasında mıydınız.. Bir yakınınızı orada kaybettiniz mi.. Yoksa halktan uzak, kendinize ait kurduğunuz dünyada yaşananlara seyirci miydiniz... Yine ölen masum insanlar üzerinden rant devşirerek hayatınızı idame mi ettireceksiniz.

Buradan yetkililere sesleniyoruz; Avrupa ülkelerinde Taliban'a sempati mesajına 10 yıla yakın hapis cezası verilirken, ülkemizde teröristi övmek, silah taşıyarak yardım ve yataklık etmek, terörist cenazesine gitmek ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilir oldu..

Biz HaberlerAnkara olarak; önce demokrasi mi güvenlik mi söyleminde, önce güvenlik diyoruz. Kim terör ve terörizmi övüyor ve destekliyorsa gerekli cezayı tez zamanda alsın, gereken yapılsın istiyoruz.

Millet olarak, öfkemizi ve taşan sabrımızı kontrol altına almakta zorlanıyoruz. Biz bu yaşananların sivil canların hesabını, bedelini, kardeşliğimize zarar vermeyecek şekilde suçlulara sormasını bilir ve ödetiriz. Ülkemizde, masum insanlara uzanan hain elleri kırarız. Türkiye teröre dün boyun eğmedi bugün de boyun eğmeyecek. Türkiye teröre yenilmeyecek. Bu halkın öfkesi ve kardeşlik duyguları terörü yenecek.

Bir masum cana kıyan, bütün insanlığı öldürmüş olur. Bu alçak ve hain saldırının hiçbir izahı olamaz. Millet olarak; acımız, yasımız, teröre karşı tavrımız ortaktır. Toplum olarak vicdanımızı derinden yaralayan terör saldırıları karşısında dik duruşumuz asla bozulmayacaktır.

Bu ve benzer saldırılar, bizleri ve vatandaşlarımızı yıldıramayacaktır. Sivil masum insanlar üzerinden ülkemizi hedef alan terör saldırısını nefretle kınıyor, bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Artık analar ağlamasın istiyoruz..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Kasapoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.