“Demokrasi en çok kadınlara gerek”

KAGİDER Üyesi Filiz Yaldız, darbe girişimininmilletçe engellenmesinin önemine değindi, demokrasinin en çok kadın hak ve özgürlükleri için gerekli olduğunu belirtti.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Üyesi, İşkadını Filiz Yaldız, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin arkasında olanları lanetledi, demokrasiyi korumak için şehit olan güvenlik güçlerine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Filiz Yaldız, demokrasiye darbe vurmak isteyenlere milletin karşı koymasının tarihi bir mesaj olduğunu ifade etti.

EN GÜZEL CEVABI MİLLET VERDİ

Yaldız, “15 Temmuz gecesi ülkemizde meydana gelen kalkışma girişiminin, milletimiz ve devletimizce bertaraf edilmesi, Türkiye’de demokrasiden bir daha asla geri dönülmesinin mümkün olmadığını bütün dünyaya göstermiştir.

Ülkede cunta yönetimi tesis ederek, milletin iradesine ambargo koymak isteyenlere en güzel cevabı yine milletimiz vermiştir. Türkiye Cumhuriyeti; demokrasiden ve millet iradesinden vazgeçmeyeceğini dosta düşmana kanıtlamıştır” dedi.

DARBE KABUSU SONA ERDİRİLDİ

Demokrasinin önemine vurgu yapan Filiz Yaldız, “Zengin, modern ve çağdaş ülkeler, köklü demokrasiyi içselleştirmiş olanlardır. Geçmişte defalarca yaşanılan darbe kabusu bu kez yeşeremeden sona erdirilmiştir. Demokrasiyi, anayasal düzeni ve hukukun üstünlüğünü koruma konusunda kararlı olan milletimiz, askerimiz ve güvenlik güçlerimiz, bir terör örgütünün taşeronluğunu üstlenmeye çalışarak, yönetime el koymayı amaçlayanlara geçit vermemiştir” diye konuştu.

DEMOKRASİ OLMAZSA, EN ÇOK KADINLAR ZARARA UĞRAR

Darbe dönemlerinin, kaos ortamlarının en çok kadınlara zarar verdiğini kaydeden Filiz Yaldız, şunları söyledi: “Türk kadınının, erkeğiyle omuz omuza, çağdaş ve zengin Türkiye hedefine yürünmesinde pay sahibi olabilmesi için, demokrasinin köklü hale gelmesine şiddetle ihtiyaç vardır.Demokrasi askıya alınırsa, kadınlarımızın Cumhuriyet tarihi boyunca elde ettiği kazanımlar da boşa çıkacaktır. O yüzden milli iradeye, demokrasiye en çok kadınlarımızın sahip çıkması gerekmektedir. Darbe dönemlerinin Türkiye’de ekonomiyi, kültür-sanat gelişimini, bilimsel çalışmaları ve eğitimi olumsuz etkilediği yaşanmış gerçekliklerdir. Ülkemizin yolu demokrasi yoludur. Darbe girişiminin toplumun her kesimince ve muhalefet partilerinin tamamınca reddedilmesi, memnuniyet vericidir.”

ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM

Filiz Yaldız sözlerini şöyle tamamladı: “Bu duygu ve düşüncelerle, kanlı gecede darbe girişimine karşı koyarak şehit olan güvenlik güçlerimize ve halkımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle günler yaşanmasın.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Kasapoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.