AB BİZDEN NE İSTİYOR ??

50 yıldır AB’ye girmek için verilen her görevi yerine getiren, AB’ye uyum yasaları kapsamında AB’nin bize verdiği her sadakaya el açan, devletin kurumlarında AB fonlarından hibe almak için gençleri proje yarışına sokan bir yönetim sistemimiz var.

AB’nin kendi topraklarında yaşayan, milyonlarca evsiz, engelli , açlık sınırında yaşayan ve işsiz vatandaşına yapacağı yardımları bize en kolay şekilde vermesini sorgulamayan yöneticilerimiz var.

Tarihimizi doğru kaynaklardan okuduğumuzda Batı’nın tarihin hiç bir döneminde bizi sevmediğini görüyoruz.

Batı’nın Irkçılığını ‘ BİTMEYEN OYUN’ kitabında Metin AYDOĞAN şöyle anlatıyor;

‘’Batı’da, kökleri ırkçılığa dayanan bir Türkiye ve Türk düşmanlığı yaygındır ve bu düşmanlık tarihsel bir gelenek gibidir. Türkiye’deki Batı çıkarlarıyla uyuşmayan her gelişmede bu düşmanlık işlenerek, sonu çatışmayla biten politik bir gerilim kaynagı haline getirilir. Avrupalılar bu oyunu iki yüz yıldır oynayıp durmaktadır.’’

Bugün biliyoruz ki Batı’lı devletler bizi hiç sevmedi. Türk’lere karşı her zaman ırkçı bir tavır ve görüş sergilediler segilemeye de devam ediyorlar.

Onların rahatsızlığı Türk Devrimi’nden dolayı, Kurtuluş savaşından dolayı, Liderimiz ATATÜRK’ten dolayı, Ulus oluşumuzdan dolayıdır.

Bu yüzden, içimizde ki işbirlikçiler ve misyonerler ile , ekonomiye, siyasete en çok da eğitim sistemimize zarar veren Batı’nın gerçek yüzünü görmeyen ya da görmezden gelenler başımızdan hiç eksik olmadılar.

‘’Batı’nın Türk düşmanlığına en iyi yanıtı, başardığı anti-emperyalist eylemle Mustafa Kemal vermiştir’’ diyen Metin Aydoğan şöyle devam ediyor;

‘’Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 18 Haziran 1922’de söyledikleri Batı’lı devletlerin ne olduğunu açıkça ortaya koyar. Bu sözlerinden, ‘’dost ve müttefiklerden’’ borç almak için IMF ya da AB kapılarında bekleşen bugünkü yöneticiler, ders almalıdır.

ATATÜRK şunları söylüyordu;

‘’ Ulusumuz, bağımsızlığına vurulan darbeler ve varlığında açılan yaralar karşısında gözyaşları döküyordu.Dostla düşmanı ayırt edemeyecek bir hale getirilmişti... Karar verildi, hareket başladı, artık maskeler atıldı. Türkiye parçalanacak, Türk halkı köle, aşağılık, sefil ve perişan edilecekti. Amaç bu idi. Bu acımasız amaca ulaşmak için akla ve hayale gelmeyen her türlü yola başvuruldu. Özellikle Batı’nın kimi hükumetleri, kimi politika adamları bunun böyle olmasında diretiyorlardı. Hala diteriyorlar. Bu biçimdeki davranışlarını dünyaya hoş göstermek ve hatta kendi uluslarının gözünden gizlemek için başvurmadıkları yöntem kalmadı. Her türlü yalan dolanı kullandılar. Türkler vahşidir, acımasızdır, uygarlığın gereklerini benimsemeye yatkın değildir dediler. Asıl vahşi, acımasız ve saldırgan olan, ortaya attıkları iddiaları dillerine dolayarak dünya kamuoyunu aldatmaya çalışan kendileriydi. Başaracaklarını sandılar. Çünkü, Türkiye’nin yaşama gücünü tümden yitirdiği kanısındaydılar. Ama tam anlamıyla aldandılar. Geçek şudur; kafalarında bir takım hırslı duyguları kaynaştıranların, gerçek dışı zanlarla gerçeği değiştirebilmeleri mümkün değildir. Bugüne kadar yeryüzünde yapabilen olmamıştır.’’

Emperyalizmin gerçek yüzünü gören, Türk Ulusu’nu gelecekte ki her türlü tehlikeye karşı uyaran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ünbu sözlerini doğru anlayamadığımız için bugün hala AB kapılarında kendimizi anlatma çabası içindeyiz.

Atamızın sözlerini bir kez daha okuyup şu soruyu kendimize sormalıyız.

Tam bağımsızlığımızdan rahatsız olan, ABbizden ne istiyor ?

Kaynak: Metin AYDOĞAN// BİTMEYEN OYUN Kitabından

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alfa Haber Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alfa Haber Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.