Profesyoneller uygun çalışma alanlarını mobil uygulamalarla buluyor

Regus’un dünya genelinde yapmış olduğu son araştırmaya göre, dijital çağı yakalayan çalışanlar bir sonraki çalışma alanlarını bulmak için mobil uygulamalardan faydalanıyor. İş dünyasından insanlar, çalışma alanları ve hazır ofisler bulmak için mobil uygulamaların ne kadar önemli olduğunu göstermiş oldular. Y kuşağının iş hayatındaki etkinliğinin daha da artmasıyla birlikte yükselen ekonomilerde akıllı telefonlar daha da yaygınlaştıkça çalışma alanı bulmak için mobil uygulamaların kullanımının da artması bekleniyor.

Global işgücü her geçen gün daha da mobil ve birbirine bağlantılı bir yapıya kavuşurken, farklı lokasyonlarda ve bazen de çok kısa süre içinde uygun çalışma alanları ve hazır ofisler bulma ihtiyacı giderek artıyor. Hazır ofisler ve esnek çalışma alanları konusunda dünyanın lider tedarikçisi Regus tarafından yapılan son araştırmaya göre, dijital çağı yakalamış çalışanlar bir sonraki çalışma alanlarını bulmak için mobil uygulamaları her geçen gün daha fazla kullanıyor. Böylece günümüz çalışanları bir toplantıdan diğerine giderken çalışma alanları ve hazır ofisler bulmak için internete ve web uygulamalarını daha çok kullanıyorlar. Mobil uygulamaları ister tablet ister akıllı telefonları ile kullansınlar her ihtiyaca yönelik bir uygulama olduğu beklentisiyle büyüyen genç kuşak çalışanların, bir sonraki çalışma lokasyonunu bulmak için de bu gibi çözümleri daha fazla tercih etmeleri bekleniyor. İşgücüne katılanlar arasında Y kuşağından kişilerin sayısı artıp, yükselen ekonomilerde akıllı telefonlar daha da yaygınlaştıkça çalışma alanı bulmak için mobil uygulamaların kullanımının da artması beklentiler arasında yerini alıyor.

Çalışma alanı rezervasyonlarının 10’da 1’i mobil uygulamalarla yapılıyor....

Regus araştırmasının sonuçlarına göre; seyahat rezervasyonlarının beşte birinden fazlası mobil uygulamalarla gerçekleştirilirken iş dünyasından insanların da neredeyse onda biri çalışma alanı rezervasyonu yapmak için mobil uygulamaları kullandıklarını belirtiyor.

Regus Türkiye Ülke Müdürü Betül Genç, "Bu eğilime biz de tanık oluyoruz; Regus mobil uygulamasının kullanıcı sayısında önceki yıla göre %300 oranında bir artış meydana geldi. Kullanıcılar mobil uygulama sayesinde, sözleşme veya kayıt ücreti gibi zorluklarla uğraşmaya gerek kalmadan, toplantı odaları, özel ofisler, co-working alanları ve business lounge'lar için kolaylıkla rezervasyon yaptırabiliyorlar" diyor.

Tek lokasyonda çalışma modası geçti

Araştırmaya yanıt verenlerin %53'ü haftanın yarısında hatta daha uzun süre ofis dışında çalıştıklarını bildirirken, yanıt verenlerin neredeyse onda biri (%7) en yakın çalışma alanını bulmak için mobil uygulamaları kullandığını vurguladı.

Günümüzde işgücünün özelliklerinin değiştiğine ve daha da dijital ve mobil bir yapıya kavuştuğuna dikkat çeken Regus Türkiye Ülke Müdürü Betül Genç, şunları söyledi:

“İş dünyasından insanların yarısından fazlası için tek bir lokasyonda bütün bir hafta boyunca çalışmanın modası geçti. Ama diğer taraftan, çalışanların ofis dışındayken de bağlantıyı sürdürmeleri ve verimli çalışmaları gerekiyor. Bunun doğal sonucu ise günümüz çalışanları, özellikle bir toplantıdan diğerine sürekli seyahat ederken, çalışma alanları ve hazır ofisler bulmak için internete ve web uygulamalarına çok daha fazla başvuruyorlar. Mobil uygulamaları ister tablet ister akıllı telefonları ile kullansınlar her ihtiyaca yönelik bir uygulama olduğu beklentisiyle büyümüş olan genç kuşaktan çalışanların, bir sonraki çalışma lokasyonunu bulmak için de bu gibi çözümleri gitgide daha fazla tercih etmeleri ise beklenen bir sonuç."

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Kasapoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.