24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluk diliyorum

Yeryüzündeki en kutsal görevlerden birini yerine getiren öğretmenler, her türlü saygı ve ilgiyi hak ediyor.

Öğretmenlerimize çocuklarımızı, bir başka deyişle geleceğimizi emanet ediyoruz. Eğitimin, bir çocuğun, dolayısıyla da toplumların şekillenmesindeki önemi düşünüldüğünde, öğretmenlerimizin omuzlarındaki yükün ağırlığı hepimiz tarafından hissedilir.

Öğretmenlerimizin daha iyi koşullarda çalışması için devlet, toplum ve birey olarak elimizi taşın altına koymakta tereddüt etmemeliyiz. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin de, fedakarca çalışmaya devam ederek, Türkiye’yi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine yükselteceğinden bir an bile şüphe etmiyorum.

EĞİTİM STANDARTLARINI YÜKSELTMELİYİZ

“Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözünü hatırkatmak isterim;Anadolu’daki bin yıllık varlığını devam ettiren milletimizin, daha güçlü, daha sağlam ve daha zengin olması için çağdaş eğitimin önemini çok iyi biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşaması ve refah toplumları arasındaki yerini alması için, uluslararası standartta eğitim-öğretimin ulaştığı çocuk ve genç sayısını hızla artırmalıyız. Öğretmenlerimizi yetiştirirken de, bu kriterlere ulaşmalarını sağlamalı ve fedakarlıklarının üzerine, modern bilgi birikimini eklemeliyiz.

ÖZLÜK HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİ

Öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi, atama bekleyen öğretmenlerin mağdur edilmemesi gibi sorunların bir an once çözülmesini istiyoruz.

Sorunların azaldığı, eğitim-öğretimin kalitesinin yükseldiği günlere birlikte ulaşma dileğiyle. Memleketin dört bir yanında zor koşullarda görevlerini icra eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluk diliyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nur Çelebi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 995 05 01
Reklam bilgi

Anket Ankaragücü Yılın Başarılı Futbolcusunu Taraftar oylarıyla belirliyoruz.