2 MİLYON ARACIN BULUNDUĞU ANKARA'YA BİR GALERİCİLER SİTESİ YETMEZ!

-Derneğimize üye 500 galerici çözüm bekliyor

-Sektörü kayıt dışılıktan kurtarıp, vergi verip istihdam yaratarak devlete katkı sağlamak istiyoruz

-Hem coğrafi hem nüfus olarak ikinci galericiler sitesi zaruridir

-Devletimizle birlikte, milletimize önemli bir hizmet sunmaya niyetli, yetkin, hazır ve nazırız

Ankara’nın ilk galericiler sitesi Otonomi’nin açılmasını takiben yaptığı yazılı açıklamada; 5 milyonu aşan bir nüfus ve yaklaşık 2 milyon aracın bulunduğu Ankara'ya bir galericiler sitesinin yetmeyeceğini belirterek, 2. Galericiler sitesinin yapılması için Derneğimiz ANODER ve Kooperatifimiz ANOKOOP olarak gerek mali yapısı gerekse de üye sayısı ile hazırlar.

Öncelikle Ankara’nın ilk Galericiler sitesi olan Otonomi’nin, ülkemize, milletimize, Ankaramıza ve esnafımıza hayırlı olmasını temenni ederim. Lakin birçok şehirde birden fazla galerici sitesinin faaliyet gösterdiği bir durumda 5 milyonu aşan bir nüfus ve 2 milyon aracın bulunduğu Başkent'e ivedilikle ikinci bir galericiler sitesinin yapılmasının şart olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bugün, İstanbul’da onaltı, İzmir’de beş noktada, Bursa’da üç, Düzce’de bile iki ayrı noktada oto galericiler sitesi varken Ankara gibi dev bir metropolü bir oto galericiler sitesine mahkum etmeyi aklımız almıyor.

-DERNEĞİMİZE ÜYE 500 GALERİCİ ÇÖZÜM BEKLİYOR-

Otonominin dolması ve resmi açılışının yapılmasına rağmen halen şehir içinde faaliyet gösteren yüzlerce esnafımızın olması, 500 civarı galericinin derneğimize üye olarak ANODER çatısı altında ikinci galericiler sitesini yapmak için bir araya gelmesi ikinci oto galericiler sitesinin gerekliliğinin ayrı bir ispatı niteliğindedir.

Derneğimiz ANODER ve kooperatifimiz ANOKOOP gerek mali yapısı gerekse de üye sayısı ile 2. Galericiler Sitesini yapmaya hazır ve nazırdır.

-SEKTÖRÜ KAYIT DIŞILIKTAN KURTARIP, VERGİ VERİP İSTİHDAM YARATARAK DEVLETE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ-

İlk galericiler sitesi faaliyete geçti, lakin oraya ekonomik sebeplerden ötürü gidemeyen esnaf arkadaşlarımız birçok zorlukla şehir içinde faaliyetlerini sürdürmeye çalışmakta. Bazı arkadaşlarımız tüm bu zorluklarla baş edemeyerek elamanlarını çıkarmakta, bazıları ise internet üzerinden satışlarla idare etmeye çalışmaktadır. Bu durum ne yazık ki yüzlerce insanı ekmeğinden edecek bir baskı oluşturmakta, sektörü kayıt dışına iterek devletimizin ve milletimizin kaybetmesine de sebep olmaktadır.

-HEM COĞRAFİ HEM NÜFUS OLARAK İKİNCİ GALERİCİLER SİTESİ ZARURİDİR-

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, "yatırım yapın, istihdam oluşturun" çağrısı doğrultusunda ikinci galericiler sitesini biran evvel yaparak, gerek vergileri ile gerek oluşturduğu istihdam ile devletimize katkı sağlamak istiyoruz. Sektörü kayıt dışılıktan kurtarıp düzene sokmak istiyoruz. Hem Ankaramıza, hem devletimize ve milletimize önemli bir hizmet sunmak istiyoruz. Hem coğrafi olarak hem de nüfus olarak önemli bir potansiyele sahip Ankaramıza oto galericiler sitesi anlamında da bir alternatif sunmak istiyoruz.

Biz ANODER olarak asla OTONOMİ’ye karşı değiliz. Ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlayan bu çatı altında faaliyet gösteren galericilerin birçoğu bizim esnaf arkadaşımızdan oluşmakta. Lakin oraya taşınamayan esnafımızda düşünülsün, onlarda ticaretlerini sürdürsün.

-DEVLETİMİZLE BİRLİKTE, MİLLETİMİZE ÖNEMLİ BİR HİZMET SUNMAYA NİYETLİ, YETKİN, HAZIR VE NAZIRIZ-

Bizler bir araya, devletimizin belirlediği tüm kriterlere uygun bir oto galericiler sitesini kendi imkanlarımızla açmak için geldik. Devletimiz kazansın, ekonomimiz canlansın diye bir araya geldik. Tüm Belediye Başkanlarımızı ve yöneticilerimizi ziyaret ettik, durumumuzu anlattık. İlk oto galericiler sitesinin faaliyete geçmesini takiben bizlere yaşatılan zorlukların son bulacağının sözünü aldık. Şimdi tamamen kendi imkanlarımızla yapacağımız site için, verilen söz doğrultusunda karşımıza çıkarılan zorlukların son bulmasını bekliyoruz.

ANODER ve ANOKOOP; üye sayısı, mali yapısı ve kadrosuyla, devletiyle işbirliği içerisinde milletine önemli bir hizmet sunmaya niyetli, yetkin, hazır ve nazırdır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İlkay Kalkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.