Paylaşmayı Bilmek

Paylaşmak lazım ekmeği, suyu, derdi, tasayı, bilgiyi. Paylaşımcı olmak kadar güzel birşey yok bu dünyada. Ama maalesef ki özellikle günümüzde çoğu insan günü kurtarma peşinde. Bana bişey olmasın, benim işim hallolsun, ben mutlu olayım düşünceleri hakim çoğu kimsede. Ben merkezli olmuş birçok insan. Hani vardır ya bana dokunmayan yılan bin yaşasın sözü bunu uygulamada o kadar başarılı ki bazı insanlar. Halbuki güzellikleri paylaşsak, birinin ihtiyacı olduğunda maddi olmasada manevi olarak katkıda bulunup derdini sıkıntısını paylaşsak ne güzel olmaz mı? Dinimizde de böyle değil mi zaten her zaman paylaşmayı ve yardımlaşmayı tavsiye etmiyor mu? Fitne, fesatlık içinde bulunmak belki gününüzü kurtarır ama geleceginizi tehlikeye atar. Şu anda iyi durumda olabilirsiniz ama kim bilir ileride kötü duruma düşmeyeceğinizi sizin de yardıma, paylaşıma ihtiyaç duymayacagınızı?

Ne oldum değil ne olacağım demeyi bilmeli insan ve atacağı adımlarla da bu mantıkla hareket etmeli ki içinde ki insanlığı paylasma duygusunu hep canlı tutmalı. Paylaşmak için öyle çok fazla şeye de ihtiyac yok, samimi olmak derdini dinlemek ve imkanın dahilinde elinden ne geliyorsa yapabilmek yeterli. Tek yapman gereken bunları çıkarsız ve içten yapmayı bilmek...

Bu konuda yazılsa sayfalarca yazılır ama işin özü şudur ki paylaşmak güzel şey vesselam. Bir kişinin hayatına ufakta olsa dokunuşlar yapabilmek güzel şey. Böyleyseniz eğer sizden huzurlu, vicdanı rahat kimse olamaz, ne mutlu size. :)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Atsan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.