Vebaldedir, ihanettedir!

Çok değil geçen hafta dertlenmiştik CHP’nin teröre bakışına…

Ve sormuştuk:

“-Tek yumruk olup, Türkiye’yi kafeslemek ve kuşatmak isteyen odaklara cevap vermek varken müzmin muhalif CHP ve yönetimi neler yapıyor?” diye...

Artık her şey gün gibi açık ve aleni ki…

Özgürlükleri sığınak yapıp partileşenlerin teröristlere hamilik yaptığını dünya alem biliyor.

Hani, “Sağır sultan biliyor” diye bir deyim var ya; aynen öyle! Ama siyasi sızımız CHP bilmemekte inat ediyor.

O yazımızda çağrımız vardı, Ulu Önder Atatürk’ün partisi olmakla övünenlere:

“-CHP yönetimi, gelecekte Türk milletinin yüzüne bakabilecekse ıslah ve pişmanlığın tam zamanıdır. Bunun için de HDPKK’yı yalnızlaştırılmak mecburiyetindeyiz.”

Ama ne yazık ki, yardım ve yataklıkta sınır tanımamaya devam ediyorlar.

Vatanımızın sancılı parçası Güneydoğu’da hendek kazan ve kazdıranların hesabı sorulmuşken yine demokrasi adına seçimlerden faydalanıp kendilerini teröristlerin emirerliğine paketleyenlere Devlet ders verince öfkeleniverdiler.

Çok değil 4 ay geçti seçimlerin ardından…

Ve, İçişleri Bakanlığı, nedenlerini sıraladığı Diyarbakır, Van ve Mardin’de büyükşehir belediye başkanlarını görevden uzaklaştırdı.

Bakınız, İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun kayyum atamalarıyla ilgili önemli tespitine:

“-Terörü ve terörizmi, özellikle halkın helal oylarıyla belediyelerde merkez haline getirmeye çalışanlara devletin, kuralların, hukukun ve anayasanın sessiz kalmasını beklemek son derede yanlıştır.”

Devlet diyor ki; silahlı terör örgütüne üye olmak ,terör örgütü propagandası yapmak, suç ve suçluyu övmek için işgal ettiği makamı silah ve cephanelik gibi kullanıyor!

Devlet bu kadar açık ve net konuşuyor ya gel de inandır HDP hamilerine…

Öyle ya, son seçimlerde onların sayesinde kuruldular kırmızı koltuklara… Büyükşehirlerde açık ve aleni ortakları sayesinde halay çektiler!

PKK'nın desteği ile yerel seçimlerde bazı belediyeleri alan CHP zora düşen ortağını kurtarmanın derdinde...

İşte CHP Sözcüsü’nün ibretlik ifadeleri:

“…Sandıktan çıkmış olan insanlara el çektirirken bunun kesinleşmiş yargı kararlarıyla yapılıyor olması demokratik bir ülkeye, bir hukuk devletine yakışandır. Ama ortada böyle bir şey yok!”

Ortada bir şey yokmuş… Hem hakim, hem savcı mübarek… Devletin ve onun ilgililerinin açıklamalarına inanmıyor! Vallahi pes…

Niye inanmıyor; o AKP’li! Bırak kardeşim siyaseti, Türk devletini yok etmek üzere sarmalanan teröre destek çıkanlara sen de bir tokat vur!

Yoksa sızım sızım bir CHP yürek yarası olur çıkarsınız!

Evet diyeceğim o ki, terör belasından kurtulmanın tek şartı onu yeşerten etmenlerin kökünün kurutulmasıdır. Bunun için de ilk ve acil önlem, CHP’nin terörü siyaset üstü görüp demokrasi havariliğiyle PKK’ya su taşıyanlara hemen set çekmelidir.

“-Belediye başkanları seçimle gelmişler, seçimle giderler” tezinden önce bu belediye başkanlarının emirleri nereden aldığına baksınlar. İcraatlarını didik didik etsinler, vatan sevdalılarına alkış tutacaklarına terör sevicilerini sevindirmesinler.

Terör örgütlerine ve teröre zerre kadar dahli, katkısı ve desteği olanlar vebaldedir, ihanettedir, hıyanettedir. Biline!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ramazan Durmuş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.