Elalem Ne Der Kaygısına Yenilmeyin

Hepimizin kendine göre istekleri, düşünceleri, inandığı doğruları vardır ve bunlara uygun davranışlar sergilemek isteriz ama ben bunu her zaman başaramadığımızı düşünüyorum. Her ne kadar ben elalemi takmam denilse de bana göre bunların önündeki en önemli etkenlerden birisi de elalem ne der düşüncesidir. Kendimiz emin olsak bile aldığımız kararları uyguladığımız zaman birileri ne der düşüncesi inandığımız doğruları uygulamamız konusunda bize en büyük engel olabiliyor.

Peki bu elalem denen 3.şahıslar kimdir ? Ne iş yaparlar ? :) Bunun en güzel cevabı bana göre; herkesi eleştiren insanlar vardır ya hani işi olmayan sadece çenesini çalıştıran insancıklar işte bu 3.şahıslar bunlar :) İçlerinde bulunduğu durumun ezikliğini haklı ya da haksızca başkalarına yüklemeleri gerekir, kendilerini değersiz hissederek bunu stres yaparlar ve birşeyler yapanlara yanlış ya da boş iş diyerek eleştirmeye çalışırlar. Sırf bu kişiler yüzünden gerçekten istediği iş alanında çalışamayan, hayallerinin peşinden koşamayan çok insan biliyorum.

Alacağınız kararlar da böyle kişileri takmayın kafanıza, elalem ne der kaygısına mağlup olmayın, bunları dinlemek sadece zaman kaybıdır. İşin uzmanı olan kişiler veya bilgili kişilerin tavsiyelerini her zaman dikkate almak gerekiyor ama sırf eleştirmek isteyen ve fesatlık içinde olan kişiler yüzünden kesinlikle kendi doğrularınızdan vazgeçmeyin.

Unutmayın elalem ne derse der her insan kendi yolunda gider, iyi veya kötü ne yaparsa da kendine eder. :)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Atsan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.