DURUP DİNLENMEDEN ÇALIŞAN LİDER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın günlük programlarını izlerken hep merak ederim, durup dinlendiği ve uyuduğu zaman nedir diye. Büyük Türkiye yaratma hayalinde olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çalışma usul ve yöntemleri biraz da 8. Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal’ınkine benzemekte. Sadece ondan farkı Erdoğan’ı sevmeyen iç hainlerle dış düşmanlarının çok olmasıdır. Bunun da sebebi Erdoğan ülkesini ve milletini çok sevmesi ve dünya ülkeleri arasında Türkiye’nin gelişmişliğini istiyor olmasıdır.

Cumhurbaşkanını Irak ve Suriye konusunda eleştirenlere cevap olmak üzere Devlet Bahçeli bir konuşmasında “ Sayın Cumhurbaşkanımızın Suriye ve Irak’ta takip etmiş olduğu politikalarda bir tutarlılık, kararlılık görülmektedir. MHP olarak bu tutarlı politikalar devam ettikçe sayın Cumhurbaşkanı’nın yanındadır.” İşte Türkiye’mizin geleceği için dosta düşmana karşı muhalefet partileri tarafından söylenmesi gereken söz budur.

Ben başka yazılarımda da ifade ettiğim gibi bugün Türkiye’nin en büyük şansı çetrefilli dış konuların devam ettiği bir sırada Erdoğan gibi onurlu ve tutarlı biri olarak başta bulunmasıdır. Siz bakmayın onun aleyhinde yazanlara, konuşanlara. Bu güruh çıkar kaybından dolayı böyle atıp tutuyor. AK Parti döneminden önce bunlar için at beylik minder beylik, altın dönemini yaşamaktaydılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kamuda çalışma düzenini ve hantal memuriyet anlayışını değiştirme konusunda çok çaba harcadığını biliyoruz. Bunun için bürokratik oligarşiyi yıkıp yerine “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışını hakim kılmak için personel yasasında önemli değişikliklere imza atmıştır.

Türkiye’nin gelişmesini ve ileri gitmesini sağlamak için ülke genelinde çok büyük proje eserlerini gerçekleştirerek halkın hizmetine sunmuştur. Bugün bazı şehirlerimizde önemli hizmetlerin yerine getirilmesinde arzu edilen başarıyı gösteremeyen Belediye Başkanlarının görevlerini bırakmalarını istenmekte. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu durgunluğun nedenini metal yorgunluğuna benzeterek yorumlamakta.

Cumhurbaşkanı Erdoğan D-8 zirvesindeki konuşmasında Dolar ve eure’nın baskısından kurtulmak için üye ülkelerin dış ticarette kendi paralarını kullanmalarını önerdi. Bunun için bir Takas odası” kurularak milli parayla ticaret yapmanın önemini vurguladı. Üye ülkelerin maliye ve ekonomi bakanları ile merkez bankaları bir araya gelerek takas odası kurulmasına başlanması için prensipte anlaştılar. İslam ülkelerini bir araya getirerek ABD ve AB’nin sömürüsünden bir an önce kurtarmak için Cumhurbaşkanımız Erdoğan birlik ve beraberliğin sağlanmasıyla D-8 üye sayısını diğer İslam ülkelerinin de katılımıyla bu sayının 20’ye çıkarılmasını istedi.

Bugüne kadar her biri ayrı telden çalan ve ABD’nin kurnaz şeytani planıyla bir araya gelemeyen İslam ülkelerinin üzerlerine adeta ölü toprağı serpilmiş gibiydi. Bu ülkeleri uyandırmak ve etkin bir İslam birliği kurmak için Cumhurbaşkanımız Erdoğan kolları sıvadı. Ben her zaman söylerim Erdoğan sadece Türkiye’nin lideri değil, aynı zamanda bütün İslam aleminin lideridir. Ülkemizin iç hainleri ile dış düşmanlarının Erdoğan’ı sevmemelerinin sebebi çok çalışıyor olması, dev hizmet eserleri üretmesi ve onurlu duruş sergilemesidir. Onun için her zaman dua ederim; Allah onu her zaman hainlerin ve dış düşmanların ihanetinden korusun…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.