BİZİM DÜŞMANIMIZ CEHALET, ZARURET, İHTİLAF...

Ne yapsanız, ne etseniz gene boş, gene boş. Hani derler ya, " bir kulağından giriyor, diğer kulağından çıkıyor" diye. Maalesef CHP nin ve CHP ye gönül veren sempatizanlarının da durumu aynen böyle. Ne diyelim; Vermeyince Mabud Neylesin Sultan Mahmud. Olmuyor işte olmuyor. Geçenler de bir yazı okudum. Okuyunca da ne diyeceğimi, ne yazacağımı şaşırdım. Yazı aynen şöyle ......... Bizi yönetenlerin Taksim meydanının özgürlüğüne, Taksim anıtının varlığına, Gezi Parkının direnişine olan öfkeleri. Bu sefer de Atatürk Kültür Merkezi'ni yıkmak için ortaya çıktı. ....... Onlarca, yüzlerce, binlerce sorunumuz içinde, ülkenin refahı, huzuru, güvenliği, eğitimi, ekonomisi için harcanmayan enerji bir Cumhuriyet değerinin daha yok edilmesi, kendi zihniyetleri ekseninde gelişmesi için harcanmaktadır.

Yazının asıl üzerinde durulması gereken cümle ise;

Cumhuriyet değerinin daha yok edilmesi, kendi zihniyetleri ekseninde gelişmesi için harcanmaktadır.

ifadesi. Yahu kardeşim yapılıyorsa yerine hiç mi birşey yapılmıyor. Yıkılıyor da yerine camimi yapılıyor? Yıkılıyor da yerine imam hatip mi yapılıyor? Yıkılıyor da yerine rezidans mı yapılıyor? Yaaa, Allah (c.c) için elinizi vicdanınıza koyun ve vicdanlı bir insan gibi söyleyin. Ne yapılıyor? Ne yapılacak? haaa Hep düşmanlık, hep istemezüüük. Hep köhnemiş zihniyet. Siyasi tarafgirlik. Benden değilse, biz yapmadık ise OLMAAAAAAZ. Hay sizin olmaz diyen zihniyetinize, söyleyen dilinize emi? Gerçi çok ta hor görmemek lazım. Zira CHP nin siyasi KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİDİR, İSTEMEZÜÜÜÜÜK..... Zira geçmişi hep İSTEMEZÜKLER ile DOLU BİR PARTİDİR CHP. Yahu nereden çıkardın gene Bilo? derseniz, gelin geçmişe şöyle bir gidelim mi? Sadece ve sadece GEÇMİŞE -Bak, okuyacaksanız öyle yazalım haaaaa. -Tamam, tamam gerçekten okuyacağız -Öyleyse hadi bakalım.

01-Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük projesi Güney Doğu Anadolu Projesi’nin (GAP) gündeme geldiği dönemlerde Bülent Ecevit, bilhassa Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesi seyahatlerinde, “Sizin hakkınızı buralara harcıyorlar. Hakkınızı yiyorlar” sözünü sık sık kullanmıştır.

02-Stratejik Boyut isimli sitede yer alan mülakata göre yazar Avni Özgürel, Adnan Menderes”in şu an GAP olarak bilinen Güneydoğu Anadolu Projesi sebebiyle idam edildiğini söylüyor.

03-CHP lideri Bülent Ecevit’in Ankara mitinginde Keban Barajı için “kurbağalara göl yapıyorsunuz” dediği biliniyor.

04-CHP liderliğini İsmet İnönü'den devralan Bülent Ecevit , köprüye karşı çıktı ve değişik mitinglerde, “Hiç gereği yokken İstanbul’a asma köprü yapıyorlar. Bu köprüden mutlu azınlık, zenginler geçecektir” ifadelerini kullanmıştı. Ancak köprünün tamamlanması ve hizmete açılması kendi başbakanlığı dönemine rastlayan Ecevit, köprüden ilk geçen kişi olmuş ve, “Büyük eser” ifadesini kullanmıştı.

05-İsmet İnönü’nün başını çektiği CHP’liler İstanbul’da Vatan Caddesi yapılırken, ‘Vatan Caddesi’ne uçak mı indireceksiniz’ diyerek bu çalışmalara karşı çıkmıştı.

06-İlk uçak fabrikasını kapattılar.

07-Demir yolu yapımını durdurdular.

08-Mimarlar Odası: Boğaziçi köprüsü, Türkiye ve İstanbul’un başına gelen en büyük felakettir.

09-Prof.Dr.Besim Üstünel (CHP Milletvekili): Köprü akıl ve hesap işi değildir.

10-İlhan Selçuk (Yazar): Bu köprüyle ne biz övünebiliriz, ne çocuklarımız. Boğazın iki yakasında evleri olan zenginlere tüketim malları taşıyan kamyonlara yol açmak için çare: Boğaz köprüsü.

11-Prof.Dr.Gülten Kazgan: Köprü yapacağımıza birkaç araba vapuru daha inşa edelim. Üretken olmayan yatırımlar, Türk ekonomisi için büyük bir sarsıntı teşkil edecektir.

12-Hasan Pulur (Yazar): Hökümet Estanbole asma korpi yapıyor...N’olacak yani? Yapıyor işte! Va mı itirazınız?

13-Nadir Nadi (Gazeteci): Bu köprü sağcıların köprüsüdür. Boğaziçi köprüsü kel başa şimşir tarak.

14-CHP Konya Senatörü Fakih Özlen: Boğaz Köprüsü konusu, hissi, fevri, politik ve en başta teknik kusur ve noksanlarla maluldür.

Sadece bunları yazdım, yazabildim. Zira son gezi olaylarında militanların sözcülüğünü yapanların Bülent ARINCA hangi teklifler ile utanmadan, sıkılmadan, yüzsüzce, hayasızca, arsızca, tehditkar, tavırlar ile karşısına çıkıp neler istediklerini hepinizin hafızasında taptaze durduğuna inanıyorum.

Oysa yıllar önce başkasının günahına ağlayan Bediüzzaman Said Nursi hazretleri;

Bizim düşmanımız cehalet, zarûret, ihtilâftır. Bu üç düşmana karşı san′at, marifet, ittifak silâhıyla cihad edeceğiz. Tarihçe-i Hayat, s. 56, (yeni tanzim, s. 101)

diyerek ne kadar da güzel bir tahlil yapmış. Evet dostlar HANGİ PARTİDEN, HANGİ STK DAN, HANGİ CEMİYETTEN, HANGİ MEŞREPTEN, HANGİ MİLLİYETTEN, olursak olalım al bayrağın altında yaşıyor isek bu üç hastalığımızı bilecek ve tedavisi içinde SANAT, MARİFET, İTTİFAK, ile mücadele edeceğiz. İnşaallah. Evet, BEN DE TÜRKİYE'YİM BEN DE BU VATANIN EVLÂDAYIM BEN DE BU ÜLKENİN SEVDALISIYIM diyen herkes aklını PARTİ LİDERİNİN, MÜDÜRÜNÜN, AĞANIN, ŞEFİNİN, ŞEYHİNİN, Cebine koymadan artık kendisi düşünecek, beynini yoracak. İyi, güzel ülkemin ve milletin menfaati olan her bir şey için ALKIŞLAYACAK, TEŞEKKÜR EDECEK, DUA EDECEK, YENİSİ NE ZAMAN DİYECEK, ALLAH RAZI OLSUN DİYECEK, Sakın olaki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ının dediği gibi AMORF olmayacak, olmayacaksınız! Ne dersiniz! Yapabilirmisiniz? Yapamazsınız! Yapmadınız! Yapmayı denemediniz! Ne yapalım,

VERMEYİNCE MABUD NE YAPSIN SULTAN MAHMUD.

Selâm ve dua ile.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ertekin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.