YALANCI DOSTLAR VE MÜTTEFİKLER

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan meclis kürsüsünden çok önemli konulara değindi. Konuşmasının satır aralarında iki önemli hususun dikkat çektiğini gördük. Bunlardan birincisi Avrupa Birliği üyeliğimiz konusunda ülkemizi yarım asırdan beri alay edercesine kapı önünde beklettiğini . İkinci de Amerika’nın NATO içinde yarım asırdan fazla dost ve müttefik kandırmacasıyla Türkiye’yi aldatmış olması. Her iki konuda da Cumhurbaşkanımız imalı yolu seçmeden dosdoğruları söyleyerek yalancı ve sahtekar dostları teşhir etmiş oldu.

Erdoğan AB’ye gönderme yaptığı mesajında bir gerçeğin altını çizerek “Bizim Avrupa Birliği üyeliğine ihtiyacımız kalmamıştır. Ama AB sürecini bitiren havlu atan taraf biz olmayacağız.” Diyerek rahmetli Erbakan hocanın dediği gibi bu Hıristiyan kulübüne girmek için çokta hevesli olmadığımızı ifade etmiştir.

Sırf Türkiye’ye zarar vermek için terör örgütlerine hamilik yapan Amerika ve bazı Avrupa ülkeleri boşuna ellerini ovuşturuyorlar atı alan Üsküdar’ı çoktan geçmiştir. Artık ülkemizin ne AB üyeliğine, nede sahtekar Amerika’nın müttefikliğine ve dostluğuna.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerinde önemle durduğu terör konusuyla ilgili açıklamasına gelecek olursak Amerika şunu çok iyi bilsin ki silahlandırıp, Türkiye’ye saldırttığı terör örgütleri kısa zaman da kahraman güvenlik güçlerimiz tarafından perişan edilip, yok edilecektir. Akabinde de teröre destek vererek bölgeyi karıştıran Amerika hiç şüpheniz olmasın ki tası tarağı toplayıp defolup gidecektir.

Amerika Suriye’de PKK, PYD/YPG terör örgütlerine 3 bin TIR dolusu silah, zırhlı araç ve harp malzemesi vererek ülkemize saldırtma hazırlığı yüzünden Türkiye’nin tamamen güvenini kaybetmiştir. Şükretmeliyiz ki başımızda dik duran ve hiç çekinmeden doğruları söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi bir liderimiz var. Türkiye düşmanlarının neden hep Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak onun şahsına saldırdıklarını şimdi daha çok anlıyoruz.

Suriye’de bir iç savaş oldu; Amerika hemen güçlerini bu ülkeye taşıyarak düşmanımız olan örgütlerle bir olup Türkiye’yi hedef aldı. Irak’ın kuzeyinde referandum krizinin ardından Amerika hemen burada da üs kurarak Türkiye’nin ayağına bağ olmaya kalkıştı. Artık şu bir gerçek ki Amerika Suriye ve Irak’ta bulunan petrol ve doğalgaz bölgelerini ele geçirerek, sınırlarımızın yanı başında bir Kürt devleti kurmak suretiyle onlara bu bölgelerin bekçilik görevini verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meclis resepsiyonunda kuvvet komutanlarına “Her an her şeye hazır olun” talimatını vermesinin altında yatan gerçek nihayet sabrımızın taştığını gösteriyor.

Barzani soytarısının oldubittiye getirmek istediği referandum dolayısıyla uğradığı baskıdan kurtulmak için Irak merkezi hükümetine diyalog çağrısında bulunuyor. Başbakan İbadi bu çağrıya karşılık anayasal olmayan referandumun öncelikle iptal edilmesini şart koşmuştur.

Türkiye yıllardan beri dost ve müttefik sözleşmesine sadık kalarak takip ettiği dürüst ve doğru siyasetinde her hangi bir sapma olmamıştır. Fakat buna rağmen muhataplarından gerekli olan dürüst ve ahlaklı bir karşılığı görememiştir. Buda bize sahte dostluk ve sahte ittifak yüzünden zamanımızın boşu boşuna a geçtiğini gösteriyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.