Bu ile 17 Atilla daha lazım

Ak P arti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cumali Atilla 17 ilçe aday adaylarıyla samimi bir toplantı yaptı.

Cumali bey, manidar bir konuşma yapıp mikrofonu aday adaylarına bıraktı. Ancak birkaç kişi dışında pek konuşan olmadı. Gönül isterdi ki her ilçeden en az iki kişi konuşsun, çünkü genelde iki ya da üç kişi aralarında yarışıyor gibi.

Ben kısa bir konuşma yaptım, ayarıca birebir istişarede aklıma gelen, faydalı olduğuna inandığım bilgileri paylaştım. Benim talebim üzerine bilgilerimizi paylaşabileceğimiz aktif bir mail adresi de mesaj olarak cebimize geldi. Görüşümü dikkate alıp hemen mesaj gönderme talimatını veren özel kalem müdürü Ahmet Masum Melikoğlu’nu da tebrik ediyorum, bu şekilde pratik olmak lazım, zaman kaybetmeye gelmez. Zamanı değerlendirmek, bereketlendirmek, bizim irademizle şekillenir, verimli hale gelir diye düşünüyorum.

Kısaca şu konuşmayı yaptım;

Yakında 17 ilçe adaylarımız açıklanacak, şimdiden başarılar diliyorum, Benim Sur ilçesi ile ilgili 40 adet projem vardır. Her ilçede uygulanabilir hedeflerimden üç tanesini paylaşmak isterim.

*Bütçemin %1’ini tanıtım medyaya ayırırdım, basına destek olur, halkın haber alma hakkına katkı verirdim.

*Belediye bütçesinin %1’ini Sivil Toplum Kuruluşlarına ayırır, nitelikli; halkın inanç, kültür ve değerleriyle barışık projeleri desteklerdim,

*İlçemin fakirlerini tespit edip, bir yıllık erzaklarını bir defada temin eder, vatandaşlarımı yardım paketlerinden kurtarırdım.

Ayrıca sosyal medya hesabımda bu toplantının olabileceğinden bahsetmiştim. 30 kadar yorum vardı, fakat birini özellikle paylaşarak konuşmamı sonlandıracağım.

Vatandaş diyor ki; yüksekselse şunu demenizi bekliyorum. “Allah’tan başka ilah yoktur, kıyamet günü hepimiz hesap vereceğiz.”

Eğer 17 ilçe başkan adayları Cumali Atilla’nın profiline uyumlu seçebilirsek en az yedi ilçe kazanabiliriz, bu seçimde 7 ilçe kazanırsak bir sonraki seçimde 17 ilçe kazanmış oluruz.

Onun için diyorum ki “Bu ile 17 Atilla daha lazım.”

Cumali Atilla,

Samimi, cesur, hizmet ehli, kibar bir bey efendidir. İki yıldır, derinden derine sessiz sedasız ilimize birçok hizmeti var. Ben duygusal düşünüp yok efendim, “kayyum geldi şehrin iradesini gasp etti” deyip kendimi avutamam. Keşke her irade gaspı böyle olsa,

Sözüm ona irade bu işin başındayken,

Caddelerde lastikler yanıyordu,

Esnafa kepenk kapatılıyordu,

Çocuklar taş atıyordu,

Şehrimin insanı kendini güvende hissetmiyordu. Bu sorunlar bu gün yok elhemdulillah.

Tabi iyinin daha iyisi vardır, ama insanoğlu istişare eder, sonunda aklına yatanı ile amel eder, bu da insanın fıtratında var.

Ama eğer biz yapılan bu çalışmaları ile Ak Parti iktidarında Kürtlere verilen hak ve özgürlükleri halka anlatabilirsek, birçok ilçeyi alma gibi bir fırsat ayağımıza gelmiştir.

Bu süreci iyi değerlendirmek lazım, inşallah Ak Parti Ak günlerine yakışır bir tarzda aday seçimi yapar ve önemli bir slogan olan “Tevazu, Samimiyet ve Gayret” ile ciddi bir çalışma yapılırsa bu şehir özlenen iktidarına kavuşur.

Muhalif parti boş kovanlar ile kampanyayı yürütürken bir dolu fişeklerle halka gidemiyorsak, vay halimize.

İktidar partisi her yönüyle bir çalışma ve azim içindedir, Cumali beyin hizmetlerini hiçbir ehli vicdan inkar edemiyor, HDP ne genelde ne de yerelde şimdiye kadar bir başarı elde etmemiş, yakaladıkları fırsatı değerlendirmemiştir. Ama kapı kapı gezip seçim propagandasını yapıyor, Ak Parti bunu yapmazsa yine meydan ona kalır çünkü vatandaş duyduklarına inanmak durumundadır.

Hayırlı çalışmalar dilerim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Eyüphan Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.