KANSERİ YENEN GENÇLER LÖSEV GENÇLİK KAMPI’NDA BULUŞTU

Türkiye’nin 23 farklı kentinden kanseri yenen 16-19 yaş arası 30 genç, LÖSEV’in düzenlediği gençlik kampında buluştu. Şanlıurfa’dan Osmaniye’ye kadar yurdun pek çok kentinden Ankara’daki Lösemili Çocuklar Köyü’ne gelen kanserle savaş kahramanları koca bir senenin yorgunluğunu; Anıtkabir ziyareti, yüzme dersleri, genel kültür, okçuluk, açık hava sineması, zumba ve daha birçok aktiviteyi kapsayan etkinliklerle attı. LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver ve kampa katılan gençler, organizasyon hakkında bilgi verdi.

Aynı kaderi paylaşan gençlerin arkadaşlığın değerini anlaması hedefleniyor

18 senedir binlerce lösemili ve kanserli çocuğun tedavisini üstlenen LÖSEV’in, tedavisi bitmiş veya devam eden çocuklarının elini hiç bırakmadığını belirten Hülya Ünver sözlerine şöyle devam etti: “Ekonomik zorluklar içinde uzun bir tedavi sürecinden geçen lösemili çocuklara hastalıkları boyunca destek olan vakfımız, gençler için sağlıklı gelişimin sadece bedensel tedaviyle olmayacağının bilinciyle hareket etmektedir. Bu sebeple de her sene Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençleri Ankara’da misafir ediyoruz. Bu kamp, gençlerin hem bir arada eğlenceli vakit geçirmelerine, hem aktivitelere katılmalarına, hem de kısa ve eğlendirici eğitimlerle kendilerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Aynı kaderi paylaşmış fakat birbirini tanımayan 30 farklı gencin bir araya geldiği yaz kamplarında gençlerin arkadaşlığın değerini anlaması da hedeflenmektedir.”

Bu etkinlikler sayesinde kendimizi geliştiriyoruz

2 yaşında lösemiye yakalanan ve ailesinin kendisinedonör olması amacıyla dünyaya getirdiği “Hayat Su” adında bir kardeşi bulunan Muhammed Yunus Yıldırım kamp ile ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Kampa Şanlıurfa’dan katıldım. LÖSEV’in destekleri sayesinde hayata döndüm ve düzenledikleri etkinliklerle kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kampta benimle aynı kaderi paylaşmış kardeşlerimle tanıştım. Birçok şey paylaştık ve bu hastalıkla mücadele etmek için daha çok çalışmam gerektiğini anladım.”

Hasta kardeşlerimize umut olmaya devam edeceğiz

Kampa Osmaniye’den gelen Aylin Köksal “Burada gördüm ki vakfa gönül veren herkeselinden geleni yaparak hayat kurtarmaya çalışıyor. Kamp sayesinde hayatımda ilk defa okçuluk deneyimim oldu. LÖSEV’le hem bilinçlendik hem de yeni insanlarla tanışıp güzel zaman geçirdik. Yeni arkadaşlarımla hayatımız boyunca bağlarımızı koparmayacağımıza ve bizlerle aynı kaderi paylaşan, hastalığı henüz atlatamamış kardeşlerimize umut olmaya devam edeceğimize inanıyorum” dedi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nur Çelebi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.