ALMANYA SANKİ İKİNCİ KANDİL

Türkiye’ye karşı düşmanlık eden ne kadar terör örgütleri varsa, bunlara hangi ülkeler destek sağlıyorsa bunu Türkiye’de biliyor, kainatta biliyor. Bu ülkelerin hangileri olduğunu burada bir kere daha hatırlatmak isterim: Başta Almanya olmak üzere, Amerika, Hollanda ve Belçika’dır.

Bugünkü yazımın başlığını Almanya ikinci Kandil olarak koymamın elbette ki haklı sebepleri vardır. Geçtiğimiz günlerde Köln kent meydanında 3 bin kadar PKK terör örgütü yandaşı toplanarak sözde uluslar arası Kürt festivali adı altında bir gösteri düzenlediler. Bu gösteride ellerinde terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın posteri ve örgütün paçavraları olduğu halde örgütün propagandasını yaptılar. Ayrıca bu gösteride kiraladıkları bir uçağın kuyruğuna da “Özgür Öcalan” pankartını takarak şehrin semalarında dolaştırdılar. Bu gösteri karşısında Alman polisinin ve makamlarının kılını kıpırdatmamış olması ayrı bir konu. Terör örgütü yandaşlarının bu gösterisine tepki gösteren Türk Dışişleri Bakanlığımız Almanya’nın Büyük Elçisini Dışişlerine çağırarak tepkisini göstermiştir.

Almanya’da sık sık düzenlenen PKK destekli bu çeşit gösterileri “Almanya Demokratik Kürt Toplumu Merkezi” adıyla bilinen bir örgüt düzenlemektedir.

Almanya ciddi devlet olma özelliğini göz ardı ederek PKK, FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütlerine yataklık ediyor ve destek sağlıyor olması saygınlığına gölge düşürmektedir. Hal böyle olunca Türkiye karşıtı eylemlerin arkasında Almanya makamlarının olması ister istemez iki ülke arasında sorunlara neden olmaktadır. Almanya terör örgütlerine yaptığı bu desteğini art niyetle kurduğu vakıfları aracılığıyla yerine getirmekte. Bu vakıfların hepside Alman devleti tarafından maddi olarak desteklenmekte ve yönlendirmektedir. Alman vakıfları bulundukları ülkelerin marjinal gruplarını da kullanarak kargaşa ve kışkırtma çıkararak o ülkelerin huzurunu bozmakta.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Alman Başbakanı Merkel’le her görüşmesinde Alman makamlarına 4 bin terörist dosyası verildiği halde bugüne kadar bir işlem yapılmadığını yüzüne bizzat söylemiştir. Almanya’nın dışında diğer Avrupa ülkelerinden bazıları da terör örgütlerine destek verme konusunda adeta birbirleriyle yarış durumdalar.

Büyükada’da ajanlık suçlamasıyla gözaltına alınan insan hakları aktivistlerini savunan Almanya ve İsveç hükümeti serbest bırakılmaları konusunda Türkiye’ye bir protesto notası verdiler. Pekiyi bunu yapan Almanya’ya Türkiye’nin verdiği 4 bin terörist dosyası hakkında ne işlem yapmış sormak gerekmezmi?

Uluslar arası münasebetlerde artık hiçbir şey gizli kalmıyor. Bilhassa terör örgütleriyle ilgili konularda kimin desteği varsa açık açık yüzlerine söyleniyor. Önceleri Avrupa ülkeleri ile Amerika’nın terör örgütlerine verdikleri destek ülke ismi telafuz edilmeden ifade edilmekteydi. Şimdi bu ülkelere teröre destek verdikleri açık açık yüzlerine karşı söylenmektedir.

Son günlerde ABD merkezli bir şirketin yaptığı bir araştırmaya göre “ABD’yi dünya üzerinde en büyük tehdit olarak gören ülkeler” başlığıyla yapılan araştırmada Türkiye yüzde 72 ile başta bulunmakta. Şu anki gelişmeleri dikkate aldığımızda bu oranın yüzde 80’i çoktan geçtiğini söyleyebiliriz. Bu güvensizliğe neden olan şüphesiz ki ABD’nin PKK/PYD ile FETÖ terör örgütlerine açıkça destek vermesinden kaynaklanmaktadır.

Türkiye nazarında ABD, Almanya, Hollanda ve Belçika’nın terör örgütlerine destek veriyor olmaları nedeniyle sicilleri oldukça kabarık. Bilhassa Almanya’nın Türkiye düşmanı terör örgütlerine karışı verdiği destekten dolayı yazımın başlığını ikinci Kandil olarak koymayı uygun gördüm.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.