Bir Günlük Lohusanın Gözaltına Alınması BİZİ DE PEYGAMBERİMİZİ DE ÜZMÜŞTÜR

Haksöz’ün haberine göre Antalya'nın Alanya ilçesinde darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aranan bir kadın doğum yaptıktan bir gün sonra gözaltına alındı.

Yüreğimiz yakan bu olay sebebiyle soruyoruz:Bu lohusa kadın, cinayet işlemiş bir katil midir? Bilerek vatana ihanet etmiş profesyonel bir casus mudur? Kaçma ihtimali yüksek uyuşturucu kaçakçısı mıdır?Nedir bu iş güzarlık? Bir günlük lohusa kadını alıp ifadeye götürmek vatana mı hukuka mı hizmettir?

Hangi birimiz, eşine kızına ve gelinine böyle bir işlem yapılmasına onay verebilir?

Bu gibi olaylar Adalet bakanlığını yaralamıyor, yapılan haklı soruşturmalara da gölge düşürmüyor mu?Böylesi bir uygulamada dahli bulunan herkes için soruşturma açılmalıdır.

Bizim amacımız olaylara İslâm zaviyesinde bakarak yorum yapmaktır. Yaratılış özelliklerini yitirmemiş vicdanların yargısının fıtrat dini olan İslâm ile örtüşeceğini hatırlatarak olaya Nebevî Sünnet açısından bakmak istiyoruz.

Peygamberimiz zina gibi bir suçu-- günahı işlemiş olup cezalandırılması için kendisine baş vuruda bulunan hâmile kadının sorgulamasını doğumundan sonraya, doğumundan sonra geldiğinde ise çocuğun büyümesine dönemine ertelemiştir.

Vicdanımız sızlatan ve Nebevî duyarlılığa da aykırı olan bu gibi olayları artık görmek, duymak ve cezasız bırakılmasına şahit olmak istemiyoruz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Rıza Demircan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.