KAYSERİ’MİZ DE HAİN SALDIRI

İstanbul-Beşiktaş’ta Polislerimize karşı yapılan terör saldırısının üzerinden henüz kısa bir süre geçmişken, bu seferde Kayseri’de 1,Komando Tugayımıza mensup erleri şehir iznine taşıyan halk otobüsüne patlayıcı yüklü araçla saldıran terörist hain 14 askerimizi şehit etti, 56’sını da yaraladı.

Güneydoğuda kahraman Tugayımızın karşısında en ağır kayıplarını veren PKK terör örgütü, gücünü ve cesaretini tamamen kaybedince bu sefer ihanet hareketini şehir merkezlerine yöneltti.

Kayserimiz de meydana gelen bu menfur olayın ardından kısa sürede birçok Bakanımız ve Genelkurmay Başkanımız şehrimize gelerek olayla ilgilenmek suretiyle provokasyonlara gelmeden milletçe birlik ve beraberlik içinde olunmasını istediler.

Böyle bir olayda Kayseri’nin neden seçilmiş olduğu üzerine çeşitli yorumlar yapıldı. Bir kere Kayseri hiçbir terör olayının yaşanmadığı sakinliğiyle ve muhafazakarlığıyla tanınmış bir kentimizdir. Terör örgütünün kentimizi seçmesindeki amaç yapılacak böyle bir terör olayı karşısında hem halkın tepkisini ve kızgınlığını ölçmek, hem de 1.Komando Tugayımızın güneydoğuda yaptığı operasyonlarda PKK terör örgütüne kan kusturarak büyük zayiat verdirmiş olduğu için aklınca öç almaktır. Kısaca söylemek gerekirse PKK terör örgütünün korkulu rüyası olan 1.Komando Tugayımız 5 ay içerisinde Hakkari bölgesinde 710 PKK’lı teröristi etkisiz hale getirerek en ağır tokadı vurmuş bir güzide birliğimizdir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde 1.Komando Tugayı geçmişinde üstün başarılı hizmetleri yerine getirmiş olmasıyla üstün başarılarından dolayı 2 altın madalyayla ödüllendirilmiş bir kahraman birliğimizdir.

Terör saldırısında kullanılan aracın sahte plakalı olduğu olaydan bir gün önce Şanlıurfa’dan çalınarak Kayseri’ye getirildiği belirlendi. Hain saldırıyı yapan teröristin örgütte “Çektar ve “Botan” kod isimlerini kullandığı belirlenmiştir. Bu terör olayıyla ilgili olarak 15 kişinin şu an için gözaltına alındığı açıklamasında bulunuldu.

Komando Tugayımız güneydoğu’nun yanı sıra 24 Fırat Kalkanı Harekatında da yer almaktadır.

Teröristlerin şehirlerimizde böylesine nokta terör olaylarıyla bir Kürt-Türk çatışması çıkararak ülkeyi bir iç savaşa sürüklemenin ihaneti içindeler.

Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamasında “Son zamanlardaki bütün terör eylemleri Batıcı güçlerin, emperyal güçlerin, güçlenmekte olan ülkemizi parçalamaya yönelik attıkları adımlardır” sözleri bir gerçeğin altını çizmektedir. Burada bütün vatandaşlarımıza düşen görev hainlerin, alçakların ve dış güçlerin oyununa gelip de sabrı elden bırakmamaları gerektiğini ifade etmek istiyor…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.