EY HİÇ BİRŞEY YOKKEN VAR OLAN, EY HERŞEYİ VE HERKESİ, EMRİ ALTINDA BULUNDURAN ALLAH'IM, SANA SIĞINANLARI KORU!

Bugün Cuma. Yani bayram, yani Cuma bayramı. Cenab-ı Allah (c.c) cuma günü için öyle güzel müjdeler verir ki; o saatte yapılan dualar için.

Câbir b. Abdillah (r.a.)'dan, Peygamber (s.a.)'in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir:

"Cuma günü on ikidir.” -Bununla saati kastediyor. "O günde bir an vardır ki, onda Allah'tan bîrşey isteyip de Allah'ın istediğini vermediği hiç bir müslüman bulunmaz. O vakti son saatte, ikindiden sonra arayınız."

İşte bugün cuma. Günlerin en güzeli. Saatlerin en güzeli. Tüm müminlerin bir bayram edası ile, tüm dünyevi kirlerinden temizlendiği, mis gibi kokular süründüğü, camiye giderken gördüğü herkese selâmların en güzeli SELAMUNALEYKÜM dediği, tebessümün sadaka olduğu bilinci ile yüzünden tebessümü eksik etmedikleri bir gün. Namazlar kılınmıştır , şimdi eller tüm masumiyetiyle, içtenlikle, samimi bir şekilde Yaradana açılır ve sadece İHLAS ile ALLAH(c.c) rızası için DUA edilme zamanıdır. Gözlerde yaş, kalblerde hüzün. İslamiyetin bin yıldan fazla bir süre hizmetkârı olmuş bir milletin torunlarının İslamiyetten sinsice, gayet planlı ve koordineli şekilde kademe kademe ayrıştırmaya çalışılan bir dönemde; içeride ve dışarıda ülkemizin bekasına dinamit koyanların kahr-ı perişan olması için ellerin Yaradana kalkıp dua etme, yalvarma, yakarma zamanıdır. Büyük İslam allamesiBediüzzaman Said Nursi'ninmarifetullah'ın doruklarında yaptığısani-i zülcelal'in katında acziyetini, kulluğunu tüm ihlası ile kalbinden döktüğü,lemalarrisalesinin onyedinci lemasınınonikinci notasında bulunan veDursun Ali ERZİNCANLI'NIN da çok latif bir şekilde derlediği külli duaya bizlerde elimizi açıp, Amin. Amin. Amin diyoruz. Gelin cumamızı taçlandıracak duayı hep beraber okuyalım. Ne dersiniz?

Ey beni sonsuz keremiyle yaratan merhametli rabbim! Beni günahlarımın utancından kurtar.

Ey rabbim, senin af ve mağfiretini bekliyorum! Apaçık görüyorum ki; Senden başka sığınak ve dayanak yok.

Günahların çirkin yüzünden, Hataların korkutucu şeklinden, ve o mekanın darlığından, bütün kuvvetimle sana sesleniyorum.

Verdiğin nimetlerden dolayı; herşeyin sana borçlu olduğu RABBİM, beni çirkin günahlarımın arkadaşlıklarından kurtar, yerimi genişlettir.

İlahi, senin rahmetin sığınağımdır! ve alemlere rahmet olan, sevgili Resulün senin rahmetine yetişmek için vesilemdir.

Ey keremiyle beni yaratan, rahmetiyle beni terbiye eden rabbim!

senin kapına gelmiş olan ben, hem asi, hem aciz, hem gafil, hem cahil, hem efendisinden kaçmış bir köle olduğu halde; kırk sene sonra pişman olmuş, sana dönmek istiyor.

Kuşku ve her türlü manevi hastalıklara tutulmuş; senden deva istiyor, çünkü sen RAHMAN ve RAHİMSİN.

Ey efendim, kendi güç ve kuvvetimden senin güç ve kudretine sığınıyorum! beni kendi güç ve kuvvetime güvenmekten koru.

İlahi, günahlarım ve hatalarım için beni azarlama! çünki sen kitabın kuran-ı kerimde buyurursun ki: "onlar af dilenirken ALLAH (c.c) onlara azap edecek değildir!"

Beni hüzünlerimden kurtaracak; ve sevinçlere ulaştıracak olan yalnız sensin. güldürende sensin, ağlatanda sen. hastalıklardan kurtarıp; sıhhat ve afiyet verende sensin.

Ey rabbim, sana sığınıyorum! benim her türlü kötülüğümü bağışla. öyleki, beni sorguya çekeceğin hiç birşey kalmasın.

Ey hiçbirşey yokken var olan, Ey herşeyi ve herkesi, emri altında bulunduran allah'ım, sana sığınanları koru!

Ey nurların nuru, Ey sırları bilen, Ey gece ve gündüzü döndüren, Ey izzet sahibi, Ey günahları affeden,

kapına geldim beni bağışla, beni bağışla rabbim! beni bağışla.

Amin. Amin. Amin. Cumanız, Cuma Bayramınız mübarek olsun.

Selâm ve dua ile..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ertekin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.