KADIN HEP ÇOCUKTUR ASLINDA…

Kadınlar yaşı kaç olursa olsun?

Her daim kendini genç ve çocuk gören, çocuk ruhlu kadınlarımız bu yazıyı bana yazdırdılar. Bir kadın yaşı kaç olursa olsun çocuktur aslında, her zaman çocuk gibi davranmayı sever kendisine bir çocuğa gösterilen ilgi ve alakanın gösterilmesini, çocuk ruhunun bir çocuğu okşar gibi korkutmadan incitmeden okşanmasını ister. Âmâ her ne kadar çocukça da davransa sözünün dinlenilmesini daima dikkate alınmasını ister bir kadın. Yani bence buda şu demek oluyor, bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz ama asla onu bir çocuk yerine koymayacaksınız, kadın aslında çok güçlüdür, bazen erkeklerden bile daha güçlüdür. Yerine göre bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez, ister ki erkeğin gücü kendisine güven versin, bazen kendi yapabileceği şeyleri bile sırf erkeğine sen güçlüsün izlenimini yaratmak için, müsaade eder. Böylece hem daha kadın hissedecektir kendini hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu görecektir. Ancak bir kadın gücünü göstermek istediğinde, onu asla engelleyemezsiniz. Eğer ki yapmak istediği bir şey varsa onu kafaya koymuşsa mutlaka ama mutlaka yapar. Kadın sevgilidir aslında her zaman içinde sevgi taşır. Sevdik ve inandıklarından kolay kolay vazgeçmez geçemez. Sevdiklerini kolay kolay kıramaz, eğer ki kırması gerekirse saatler günler boyunca vicdan muhasebesi yapar ama haklı olduğuna inanırsa da işte tamda orada olay tamamen bitmiştir. Zor sever ama tamda sever. Yüreğinin kabul ettiğini beyninin’ de kabul etmesi gerekir. Kendi adıma söyleyeyim eğer ki birini sevmiyorsa asla onu sevmeye zorlayamazsınız olmaz çünkü evet belki yüreğine girebilirsin ama beynine yer etmemişsen, alışkanlık yapmamışsan her an terk edilebilirsiniz. Tabi birde sevmedikleri halde terk edemeyen hanımlar var. Bunun nedeni ise vicdan ve acımak duygusu ben bütün bunları etrafımdaki dostlarımla yapmış olduğum sohbetler sırasında çıkartıyorum. Bazen tamamıyla içlerine kapanıyorlar yalnızlar aslında, hiçbir zaman bir kadını tamamıyla elde edemezsiniz, hep bir ön yargıları vardır. Kendilerine ait bir dünyası ve o dünyasına kimsenin dokunmasına asla izin vermezler. Hiç bir anahtar o dünyanın kapısını açamaz, yalnızlık onun sığınağıdır sığınaktan ne zaman girip çıkacağına kesinlikle kendisi kara verir. Eğer ki onu zorlayacak olursanız onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Önemli olan biz kadınlara her zaman anlayış sevgi ve şefkatle hitap edebilmek. Bir kadının neyden hoşlanıp hoşlanmadığını kavrayabildikten sonra, zaten sevgi huzur ve mutluluk birlikte gelecektir. Anlayışlı ince ruhlu ve hassas nazik bir erkek kadınını zaten mutlu edebilecektir, diye düşünüyorum.

SAĞLIÇAKLA KALIN.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Güldane Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.