CHP TEPKİLERİ DİKKATE ALMALI

Anadolu’nun birçok İl ve İlçesinde CHP’ye karşı duyulan tepki giderek artmakta. Buna sebepte genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bazı parti yöneticilerinin teröre karşı takındıkları tutumdur.

Kayseri’li şehit polis Yasin İlke ve Osman Börklüoğlu’nun cenazelerinde CHP teşkilatının gönderdiği çelengin şehit yakınları tarafından parçalanması üzerine, İl Başkanlığı yeniden ikinci kere çelenk göndermiş olsa da, şehit yakınları onu da parçalamış. Bu yaşanan olaylar bize CHP’nin milli konularda duruşuna karşı giderek tepkilerin arttığını göstermekte. Ülkenin başka yerlerinde de aynı buna benzer olayların yaşandığını gördük. Bütün bu yaşananların nedenleri üzerinde gerçek CHP’liler başlarını iki elinin arasına alarak etraflıca düşünmesi gerekir. Parti olarak nereden, nereye gelindiğinin sebepleri üzerinde kısaca duracak olursak:

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kalkar Adana’da ki mitinginde tutuklu FETÖ’cü gazetecilerin isimlerini anons edip, topluluğa “Burada. Aramızda ” diye bağırtırsa işte olacağı budur.

PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP milletvekillerinin tutukluluğuna karşı çıkıp, serbest bırakılmalarını isterse işte olacağı budur.

Caddeleri, yolları kazarak barikat oluşturan PKK terör örgütü militanlarına arkadaşlarım diye hitap ederse işte olacağı budur.

Cumhurbaşkanına diktatör, hükümete terör destekçisi yalanında bulunursa işte olacağı budur.

CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu bir televizyon kanalında katıldığı programda askerimizi, polisimizi şehit eden tutuklu örgüt üyelerinden söz ederken “Biz hapis yatan PKK’lıyı da, DHKP-C’liyi de ziyaret ettik” derse işte olacağı budur.

Türkiye’yi yangın yerine çeviren Gezi olaylarına Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere bazı partili milletvekilleri katılarak destek verirlerse işte olacağı budur.

FETÖ terör örgütünün şirketlerine, yayın organlarına ve HDP’li belediyelere kayyum atanmasına Kemal Kılıçdaroğlu karşı çıkarsa işte olacağı budur.

CHP’liler şunu iyi bilsin ki içi başka, dışı başka bukalemun benzeri bir politikayı Türk Milleti asla kabul etmez.

Tekrar etmekte fayda var; belki hatırlarsınız bir süre önce Kemal Kılıçdaroğlu Fatih Camiindeki şehit cenazesine katıldığında önüne tabanca mermisi atılmıştı. Buda gösteriyor ki CHP’ye karşı açık ve kapalı şekilde tepkiler birbirini izlemektedir.

Toplumda itibar ve taraftar kazanmak için eğri yerine doğruyu, hile yerine dürüstlüğü hakim kılmak gerekir. Hz Muhammed doğruluk üzerine olan bir hadisinde “Özü doğru olanın, sözü de doğru olur” diye buyurmuştur.

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir yemekte buluşan Tarihçi Prof. Dr. Celal Şengör yemekten sonraki açıklamasında “Atatürk’ün partisinin başı buysa vah yazık bize” ifadesini kullanmıştır. Bizler sade vatandaşlar olarak CHP’yi sadece uzaktan izlemekle yetiniyoruz. Fakat gerçek yapısını Tarihçi Celal Şengör gibi pertavsız Lupla incelediğimizde eminim ki partinin bugün nereden nereye geldiğini göstermektedir…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.