• BIST 117.651
  • Altın 166,968
  • Dolar 3,9253
  • Euro 4,8117
  • Ankara 15 °C
  • İstanbul 17 °C
  • İzmir 18 °C

MEYDANLAR İYİCE ISINDI

Müfit Demirkol

7 Haziran seçimlerine şunun şurasında sayılı günler kala meydanlar iyice ısınmaya başladı. Seçime giren partiler kazanma umudu olsun olmasın başta liderleri olmak üzere milletvekilliğine aday olanlar ve teşkilatlar var güçleriyle çalışıyorlar.

Bu seçimde kazanmak için iki cephe oluşmuş durumda; bir tarafta iktidardaki AK Parti, diğer tarafta ise irili ufaklı tüm muhalefet partileriyle paralelciler ve HDP’yi destekleyen PKK terör örgütü.

AK Parti miting meydanlarında 13 yıldır yaptığı hizmetlerden ve yapacağı projelerden söz ederken haklı olarak kendini halka daha kolay anlatabiliyor. Fakat muhalefet partileri ise bugüne kadar ülkede iktidar olma şansını yakalayamadıkları için kendilerine ait her hangi bir hizmet eserleri olmadığından biz de şunu bunu yaptık deme şansları yok. Bunların hepside hedeflerine AKP’yi koymuşlar her nereye giderlerse gitsinler orada konuşma süresinin tamamını bu partiye atmakla geçiriyorlar.

Muhalefet partilerinin bütün iddiası AK Parti iktidardan gitsin de nasıl giderse gitsin üzerine kurgulu bulunuyor. Ancak iktidar olamayacaklarını bildikleri için ötesini düşünmek diye bir iddiaları da bulunmuyor. Bu arada Paralel yapı medyası ile Doğan medya grubu da muhalefete destek amacıyla ortamı daha da germek için durmadan gaz vererek veryansın etmeyi sürdürüyor. Ülkede kaos çıkacakmış, ekonomi ve siyaset zarar görecekmiş bu medya gruplarının hiç umurunda değil.    

Durup dururken birde Pensilvanya’da bulunan montaj kaset deposunda MHP milletvekili Meral Akşener’le ilgili kaset olduğuna dair bir iddia ortaya atıldı. Haberin kaynağını oluşturan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil savcılığa gidip ifade vereceği sırada oda diğer Fethullahçılar gibi yurt dışına kaçıverdi. Bu kaseti de hazırlayanların başında şüphesiz ki Türkiye’nin huzur ve istikrarını hedef alan Paralel örgütü ile CİA ve MOSAD gibi dış örgütlerin rolü olduğu tahmin ediliyor. Bu ihanet senaryosu dürüst ve namuslu bir siyasetçiyi mağdur ettiği gibi siyasi ortamında gerilmesine neden oldu, Bu örgütler aynı senaryoyu AK Parti mensupları içinde kullanarak itibarsızlaştırmayı amaçlamışlardı. Nitekim bu montaj kasetlerini fırsat bilerek üzerine atlayan bazı muhalefet partileri devamlı gündemde tutarak AK Parti aleyhine malzeme olarak kullanmışlardı.

Bu gün meydanlarda partiler tarafından yapılmakta olan propaganda ne yazık ki nezaketten uzak açıkça hakaret ve çamur çiğneme siyaseti üzerine yapılmakta. Kullanılan hücum dili gerçek olsun olmasın amaç etrafa çamur sıçrat izi kalsın mantığı üzerine yapılmaktadır.

7 Haziran seçimleriyle ilgili propaganda çalışmalarında partilerin sergiledikleri ibretlik manzaralar elbette ki milletimizi üzüyor. Bu seçim de uygun olmayan bir başka husus da partilerin oy uğruna hesapsız kitapsız vaatlerde bulunmaları.

Parti liderleri seçim gününe az bir süre kala bir günde 2-3 ile birde gittikleri oluyor. Bence bu tarz çalışma sistemi hem yorucu olmakta, hem de dikkatlerin dağılmasına sebep olmakta. Partiler böyle yapacaklarına kendi aralarında prensipte anlaşmak suretiyle, medyayı kullanmaları daha doğru olur kanısındayım. Böyle yaptıkları takdirde hem kendilerini yıpratmamış olurlar, hem de hesapsız kitapsız büyük harcamalarda bulunmazlar. 

Bu yazı toplam 636 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim