Nilüfer'de Kadın Ve Çocuklara Yönelik Anlamlı Protokol

Nilüfer'de Kadın Ve Çocuklara Yönelik Anlamlı Protokol

Nilüfer Belediyesi ile Bursa Tabipler Odası anlamlı bir protokole imza attı. İki kuruluş Nilüfer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Dayanışma Merkezi ve Kadın Sığınmaevi’nde bulunan kadın ve çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik protokol

A+A-

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Bursa Tabipler Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Aydın’ın imza attığı protokol doğrultusunda, Kadın Dayanışma Merkezi ile Kadın Sığınmaevi’nde bulunan kadın ve çocuklara ihtiyaçları doğrultusunda ücretsiz olarak sağlık, psikolojik ve sosyal destek verilecek. İş bulma ve meslek edinme konularında da bilgi ve yönlendirmeler yapılacak. Fiziki, psikolojik, ekonomik ve her türlü şiddete maruz kalmış kadın ile çocukların güvenlik ve sosyal hayata katılımlarının artırılmasına yönelik çalışmalara da imza atılacak. Ayrıca sağlık, eğitim ve sosyal faaliyetler de düzenlenecek.

Kadına yönelik şiddetin toplumsal bir problem olduğunu belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Arkadaşlarımız Kadın Dayanışma Merkezi ve Kadın Sığınmaevi’nde çalışmalarını öz veriyle gerçekleştirmekte. Günümüzde kadının şiddet görmesi ve bu şiddetin artarak devam etmesi en büyük sorunlardan birini oluşturmakta. Bu anlamda Bursa Tabip Odamız’ın özellikle buradaki kadınlarımıza sağlık ve tıbbi destek verecek olması çok önemli. Kadına şiddet konusunda mutlak hukuki tedbir alınması kaçınılmaz hale gelmiştir. Beklentimiz kadına şiddetin ortadan kalkması ve kadın sığınma evlerine ihtiyaç kalmaması. Kadına şiddet dünya da gittikçe azalan bir süreç izlerken ülkemizde maalesef artarak devam ediyor” dedi.

Bursa Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Aydın ise, “İhtiyaç duyulduğunda bize gelen talepler doğrultusunda burada kalanların eğitimleri, gerekse tedavileri konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Beklentimiz kadına şiddetin bitmesi, şiddetin ülkemizde yok olması” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Bozbey ve Dr. Ertuğrul Aydın, protokole imza atarak hayırlı olması dileğinde bulundu.

Bu haber toplam 270 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.