Oba Makarna Dünya Markası Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Oba Makarna Dünya Markası Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ikinci büyük makarna üretim tesislerine sahip olan Oba Makarnaya Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından Tavsiye Ediyoruz Sertifikası verildi.

A+A-

Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Oba Makarna değişik kurum ve kuruluşlar yanında STK örgütleri tarafından yapılan araştırmalar sonucunda da çeşitli ödüllere layık görülmesi memnuniyetle karşılanıyor. Oba Makarna aldığı çeşitli ödüllerin ardından son olarak Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından yapılan makarna sektöründe markaya ilgi konulu araştırma sonucu tüketiciler tarafından marka bilinirliliği, güvenirliliği ve beğeni açısından en çok tercih edilen markalar arasında ön sıralarda yer aldığı belirlenerek Oba Makarnaya Tavsiye Ediyoruz Sertifikası ve ürünlerde kullanılmak üzere Tavsiye Ediyoruz Logosu verildi. Yapılan araştırmanın ardından Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Mehmet Barak tarafından düzenlenen Tavsiye Ediyoruz Sertifikasında yapılan tüketici değerlendirmesi ve ürün kalitesinden dolayı Oba Makarna yöneticilerine teşekkür edildi.

Yarım asırdır sektörünün liderliğini sürdüren ve gerek yurt içi gerekse yurt dışı pazarların aranan markaları haline gelen Oba İSO 500’de 114 basamaklık rekor bir yükselişle 290. Sırada yerini alan Oba Makarna daha önceki yıllarda da Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırma listesinde yer alarak Anadolu Kaplanları ödül töreninde İhracatını En Çok Arttıran şirketler kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülmüş, geçtiğimiz günlerde ise Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen 2013 Yılı İhracat Rekortmenleri ödül töreninde OBA MAKARNA ve İPEK YEM şirketleriyle ihracat rekortmeni ödülleri alarak başarı zincirine yeni başarı halkaları eklemeyi sürdürmüştü. Oba Grup bünyesinde faaliyet gösteren Oba Makarna ve İpek Yem Fortune 500 Türkiye 2013 Araştırması’na göre ‘Türkiye’nin en büyük 500 şirketi’ arasında yer alarak yeri bir başarıya imza attı.

Oba Grup CEO’su Alpaslan Özgüçlü yaptığı değerlendirmede elde edilen başarıların istikrarlı büyüme yanında AR-GE ve İnovasyona bağlı olduğunu belirterek, “Grup bünyesinde bulunan şirketlerimizin yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda başarılı bulunması ve özellikle İSO 500 ve Fortune 500’de önemli basamaklara yükselmesi elbette hepimiz için gurur kaynağıdır. Dünya pazarlarını ve sektörel gelişimleri yakından takip eden şirketlerimiz AR-GE ve İnovasyona dayalı Pazar stratejileriyle Türkiye’nin dünyadaki bilinen en önemli markaları arasında yer almayı hedeflemektedir. Oba Grup Anadolu sermayesinin sektördeki en büyük gücü durumuna gelmiştir. Geçmişinde ulusal televizyon kanallarında yer alan reklamları ve aradan geçen uzun yıllara rağmen dillerden düşmeyen reklam şarkılarıyla da Gaziantep’in tarihinde bilinen ilk Ulusal markası olma özelliğini taşıyan OBA, markaya yapılan yatırımlar ve yurt içi piyasada yapılan etkinliklerle sektörde layık olduğu konuma yeniden gelmeyi başarmıştır. Marka bilinirliğini arttırmaya yönelik yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek OBA markasının bir daha hiç silinmeyecek şekilde altın harflerle sektörün ilk sırasında yer almasına yönelik çalışmalarımızı özenle sürdürmekteyiz. Son olarak Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından Oba Makarna için verilen Tavsiye Ediyoruz Sertifikası bizlere tüketicilerin olumlu yansımalarından dolayı memnun etmiş, marka bilinirliliğimizi arttırma, AR-GE ve İnovasyona dayalı üretimimizi geliştirme yönündeki adımlarımızı perçinlemiştir” dedi.

Bu haber toplam 323 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.