Organ Bağışına Turizmci Desteği

Organ Bağışına Turizmci Desteği

İzmir İl ve Menderes İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün organizasyonunda yaklaşık 200 otel çalışanına ‘organ bağışı ve önemi” anlatıldı. Turizmciler, organlarını bağışlayarak iş birliğine destek verdi. Organ bağışı ve önemi konusunda bugüne kadar Müftülük, İl Mill

A+A-

Son yıllarda organ bekleyen hasta sayısındaki artışa bağlı olarak “bağış”ın önemi de giderek artıyor. Bu konuda önemli çalışmalar yapan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitimi ve sivil toplum kuruluşlarının ardından bir destek de turizmcilerden geldi. İl ve Menderes İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün organizasyonunda Özdere’deki iki otelin çalışanları “organ bağışı ve önemi” konusunda bilgilendirilirken, seminerin ardından çok sayıda turizmci organ bağışında bulundu. İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Behiha Türkyılmaz, “Belki bir gün siz de organ nakline ihtiyaç duyabilirsiniz” diyerek konunun önemine dikkat çekti.

Menderes Özdere Pasha Hotels ve Palamo Club Sultan Hotels’de gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına; İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz, Paloma Club Sultan Hotels Müdürü Ahmet Turgan, Paloma Club Pasha Hotels Müdürü Uğur Harput, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Bayrakçı, Menderes İlçe Sağlık Müdürü Dr. Pervin Uslu Tek, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli koordinatörlüğü çalışanları, Menderes İlçe Sağlık Müdürlüğü organ bağışı çalışanları ve otel çalışanları katıldı.

TURİZMCİLERLE İLK BULUŞMA

Her iki otelde ayrı ayrı düzenlenen ve bağış standının kurulduğu etkinlikte konuşan İzmir İl Sağ. Müdürü Uz.Dr. Bediha Türkyılmaz, İzmir’de turizmcilerle ilk defa gerçekleştirilen bu toplantıya katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Dr. Türkyılmaz, “Bu gün “acaba bir kalp bulunur da yaşar mıyım?”, diyen dört yüze yakın, yapay kalple yaşayan hasta var. Bu toplantının bir özelliği var ki ilk defa bir turizm sektörü organ bağışına destek veriyor. Bunun için ayrıca teşekkür ederim,” dedi. Dr. Sermin Akgün ise organ ve doku nakli konusundaki sunumun ardından soruları cevaplandırdı. Sunumun ardından, aralarında otel müdürlerinin de bulunduğu 40 çalışan organ bağışında bulundu.

HER BAĞIŞA BİR FİDAN

Uzman Dr. Bediha Türkyılmaz, Paloma Club Pasha Hotels Müdürü Uğur Harput ve Paloma Club Sultan Hotels Müdürü Ahmet Turgan’a duyarlılıklarından dolayı teşekkür belgesi verdi. Katılımcılara da üzerinde “bağışlanan her organ filizlenen candır” yazılı nazar boncuğu hediye etti.

Toplam iki yüz kişinin katıldığı etkinlik, organ bağışında bulunan kişiler adına, Paloma Club Pasha Hotels’in bahçesine, ağaç dikilmesi ile son buldu. Üzerine organ bağışında bulunan kişilerin adlarının yazılacağı bir ağacı da İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz dikti

Bu haber toplam 264 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.