Özel Okullarda Okuyacak Öğrencilere Destek Süresi Uzatıldı

Özel Okullarda Okuyacak Öğrencilere Destek Süresi Uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, özel okulları teşvik etmek için uygulamaya koyduğu "Özel Okullarda Öğrenim Görecek Öğrencilere Verilecek Eğitim ve Öğretim Desteği"ne başvuru süresini 25 Ağustosa kadar uzattı.

A+A-

Ülke genelinde toplam 250 bin öğrencinin faydalanabileceği öğrenim desteğine vatandaşların ilgi gösterdiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Bursa’da okul öncesinde 2 bin 251, ilkokulda bin 795, ortaokulda 2 bin 610 ve lisede (ortaöğretim) 2 bin 167 olmak üzere toplam 8 bin 824 öğrencinin eğitim öğretim desteğinden faydalanabileceğini söyledi.

Kişi başına okul öncesi eğitim için 2 bin 500, ilkokul için 3 bin, ortaokul için 3 bin 500, ortaöğretim için 3 bin 500 ve temel lise için 3 bin TL destek verileceğini belirten Sarıkaya, "Yönetmelik ekinde (EK 10) eğitim ve öğretim desteği verilecek a, b, c ve d grubu okulların belirtildiğini, okul öncesi eğitim kurumlarında (anaokulu ve ana sınıfları) öğrenim görecek yaşları 48-66 ay arasında olan öğrencilerin velileri, eğitim ve öğretim desteği için resmi okullarda; diğer öğrenci ve velilerinin de kayıtlı bulundukları okul müdürlüklerinde e-Okuldaki Özel Kurumlar Eğitim ve Öğretim Desteği menüsü üzerinden başvuru yapabilir. İlkokul birinci sınıflarda 15 Eylül 2014 tarihi itibariyle kayıt şartlarına sahip olmak, 15 Eylül 2014 tarihi itibariyle ortaokul ve imam-hatip ortaokulu beşinci sınıflarına kayıt şartlarına sahip olmak, ortaöğretim kurumlarının 9’uncu ve hazırlık sınıflarına kayıt olacakların başvurabilmeleri için ortaokulu veya imam-hatip ortaokulunu bitirmiş ve 15 Eylül 2014 tarihi itibariyle 18 yaşını bitirmemiş olmak, öğrencilerin uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporuyla belgelendirenler hariç olmak üzere, bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapmamış olmak v.b. başvuru şartlarına dikkat edilmesi gerekiyor" dedi.

Sarıkaya, vatandaşların bakanlığın http://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/egitim_ogretim_destegi.pdf ve http://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2014_08/14033344_eitimveretimdestei_klavuz14082014.pdf adres linklerinden ayrıntılı bilgi edinebileceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 296 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.