• BIST 117.240
 • Altın 166,401
 • Dolar 3,9296
 • Euro 4,8261
 • Ankara 11 °C
 • İstanbul 15 °C
 • İzmir 13 °C

Para ödüllü, 2016 Yılında Tarıma Değer Katanlar Yarışması...

Halim Utlu

Çalıştığı veya bulunduğu yörede faaliyetleri sonucunda farklılık oluşturan yayımcı personelin ortaya çıkarılması, bu çalışmalardan herkesin haberdar olması, yararlanması, bu çalışmaların ödüllendirilmesi suretiyle motivasyonun, tarımsal yayımın öneminin ve etkilerinin, bir kez daha dikkat çekmesi  amacıyla, “ 2016 Yılında  Tarıma Değer Katanlar Yarışması” adı altında,  para ödüllü 2.yarışma düzenlendi.

 

Toplam 38 bin TL para ödüllü yarışmanın son başvuru tarihi de, 02 Eylül 2016 olarak açıklandı.

 

Yarışma kategorileri ve katılımcılar

 

1-Yarışma iki kategoride düzenlendi. a-Bireysel çalışmalar kategorisi, b-Projeler kategorisi, 

 

2-Yarışmaya katılmak isteyen her ilden en fazla 3 (üç) bireysel çalışma (kadın ve erkek yayımcılar için toplam) ve 1 (bir) proje aday olarak gösterilebilecek. 

 

Yarışmada 81 il esas alındı. Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlükleri, il içerisinde yarışmaya müracaat eden çalışmaların katılıma müsaade edilenden fazla olması durumunda, tümünü değerlendirdikten sonra, ili temsilen yarışmaya aday gösterilecek çalışmaları belirleyecek. Aday gösterilen çalışmanın aday gösterildiği ilde gerçekleştirilmiş olması zorunlu olacak. 

 

Yarışmaya ilinde, ilçesinde, köyünde herhangi bir tarımsal konuda ve tarımsal yayım faaliyetleri sonucunda bir farklılık oluşturduğuna inanan, Bakanlık İl/İlçe Müdürlüklerinde halen görev yapan tüm yayımcı personelin çalışmaları aday gösterilebiliyor. Yarışmaya jüri üyelerinin 1.derece yakınları katılamıyor. 

 

3-Aday gösterilecek (bireysel veya projeli) yayım çalışmalarının son 7 (yedi) yıl içerisinde 2009-2015 yılları arasındaki herhangi bir veya birkaç yıllık süre içerisinde gerçekleşmiş ve 2015 yılı sonunda bitmiş olması gerekiyor. 

 

Yarışmaya başvuru şekli ve süresi

 

1-Bireysel çalışmalar veya projeler kategorisinde aday gösterilecek çalışmalara, İl’de karar verildikten sonra; hazırlanan tablolardaki bilgi ve belgeler adaylar tarafından doldurulacak, İl Müdürünce onaylanarak Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü tarafından  istenen şekilde ve zamanda Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nagönderilecek. 

 

2-Müracaatların Başkanlığa ulaşması için en son tarih 02 Eylül 2016’dır. Katılımı bildirmek üzere adaylara ait bilgilerin; her bir çalışma ve varsa proje için ayrı ayrı olmak üzere, ilgili tabloya işlenerek, belirtilen günde mesai sonuna kadar tarimyarisma2016@gmail.com e-posta adresine gönderilmiş olması gerekmektedir. 

 

3- Bu bilgiler, ayrıca üst yazı ekinde ve gizli kaşesi vurulmuş kapalı zarf içerisinde  02 Eylül 2016 tarihinde Başkanlıkta olacak şekilde gönderilecek ve aday gösterme formlarının verilen e-posta adresine gönderildiği üst yazıda ifade edilecek. Belirtilen tarihten sonra ulaşacak olan müracaatlar dikkate alınmayacak. Yarışma evraklarının kargo yoluyla gönderilmesi durumunda; gönderi, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı İvedik Cad. Bankacılar Sokak No:10 06170 Yenimahalle-ANKARA adresine aynı şekilde gönderilecek. Posta ve kargo gecikmeleri veya kayıplarından Bakanlık sorumlu olmayacak. 

 

4-Bireysel çalışmalar veya Projeler dallarında word belgesi olarak düzenlenecek olan; Tarıma Değer Katanlar Yarışmasına aday gösterme formundaki bilgiler, Times New Roman karakterinde, 12 punto ve en fazla 60 satır olacak. Aday gösterme formlarında herhangi bir değişiklik yapılmayacak, fotoğraf vb. yapıştırılmayacak. 

 

İllere ödenek tahsisli  gönderilen projeler, aday gösterilemiyor

 

5-Aday gösterme formunda yer alacak ayrıntılar, jürinin yapacağı değerlendirmede dikkate alacağı kriterlerdir. Bu bölümde; ildeki tarımsal üretime yönelik olarak, bireysel çalışmalar kategorisinde adayın bizzat yaptığı, projeler kategorisinde ise aday gösterilen proje kapsamında yapılan çiftçi eğitimi ve yayım, bilgilendirme, bilinçlendirme faaliyetleri sonucu oluşturulan farklılıkla ilgili çalışma veya çalışmalarla ilgili ayrıntıların formdaki hususlara cevap verecek şekilde yer alması gerekiyor. 

 

a-Bakanlık merkez teşkilatı tarafından hazırlanan veya illere hazırlatılarak illerde uygulanması amacıyla illere ödenek tahsis edilen projeler kapsamındaki çalışmalar, bireysel çalışmalar veya projeler kategorilerinde aday gösterilmeyecek. 

 

b-Aynı çalışma, hem bireysel hem de projeler kategorisine aday gösterilmeyecek. Bu şekilde müracaat ettiği anlaşılan çalışmalar, hiçbir kategoriye dahil edilmeyecek. 

 

Yüksek lisans/doktora tezi, araştırma faaliyetleri aday gösterilmeyecek

 

c-Hizmet içi eğitime yönelik çalışmalar, yüksek lisans/doktora tezi, araştırma faaliyetleri, Bakanlık bütçesi veya yerel/dış kaynaklarla personelin mesleki gelişimi ile ilgili çalışmalar vb. gibi hedef kitlesi tarım sektörü paydaşı olmayan çalışmalar aday gösterilmeyecek. 

 

d-2015 yılında birincisi düzenlenen yarışmaya aday gösterilen çalışmalar, 2016 yılında düzenlenen yarışmaya yeniden aday gösterilmeyecek. 

 

6-Aday gösterme formlarında ayrıntıları açıklanan farklılık ile ilgili çalışma veya çalışmalara ait görsel materyal, (resim, video vb.) ilave edilerek, hangi çalışmayla ilgili olduğu anlaşılacak şekilde KTV Şube Müdürlüğünce e-posta ekinde gönderilmelidir. (Video’nun veya resimlerin e-posta ile gönderilmesi mümkün değilse, CD’ye kayıt edilerek, üst yazının gönderileceği zarfın içerisinde gönderilebilir.)

 

Ayrıca kitap, broşür, kalem, şapka vb. gönderilmeyecek. Görsellikle ilgili materyalin, jüri değerlendirme çalışmasında çok yararlı olduğu unutulmamalıdır. 

 

7-Başkanlığa ulaşan e-postalardaki bilgilerden aday gösterme formlarının sadece ilgili bölümü Başkanlık tarafından ayrı ayrı kodlanacak ve jüri hangi çalışmanın, hangi adaya ait olduğunu bilmeden, değerlendirme ve puanlama yapacaktır. 

 

8-Ödüller proje faaliyetlerini yürüten personele (elemanlara) verilecek. Bireysel veya projeli çalışmalarla ilgili bilgilerin doğru olmadığının ortaya çıkması durumunda, ödül geri alınacak. 

 

Kadın ve Erkek Yayımcılar dalındaki ödül toplamı, 22.000 TL.lik Denizbank hediye çekleri 

 

1-Jürinin yapacağı inceleme, değerlendirme ve puanlamaya göre ödül alanlar belirlenecek olup, düzenlenecek bir törende verilecek ödüller; 

 

A-Bireysel çalışmalar kategorisinde 

 

a-Kadın Yayımcılar dalında 

1.’ye 5.000 TL. Denizbank hediye çeki 

2.‘ye 3.000 TL. Denizbank hediye çeki 

3.’ye 2.000 TL. Denizbank hediye çeki 

1 adet 1.000 TL. Mansiyon (Denizbank hediye çeki) 

 

b-Erkek Yayımcılar dalında 

1.’ye 5.000 TL. Denizbank hediye çeki 

2.‘ye 3.000 TL. Denizbank hediye çeki 

3.’ye 2.000 TL. Denizbank hediye çeki 

1 adet 1.000 TL. Mansiyon (Denizbank hediye çeki) 

 

B- Projeler kategorisinde 

1.’ye 5.000 TL. Denizbank hediye çeki 

2.‘ye 3.000 TL. Denizbank hediye çeki 

3.’ye 2.000 TL. Denizbank hediye çeki 

1 adet 1.000 TL. Mansiyon (Denizbank hediye çeki)

 

(Projeler kategorisinde verilecek ödül, projeye verilecek olup, proje yürütücüsü/yürütücüleri olan Bakanlık personeline verilecek/paylaştırılacaktır.) 

 

C- Bir adet Jüri Özel Ödülü (2.500 TL. Denizbank hediye çeki) verilecek. 

 

D- Bir adet Denizbank Özel Ödülü (2.500 TL. Denizbank hediye çeki) verilecek. 

 

İşbirliği protokolünün imzalanması; (2016 Mayıs ayı içerisinde yapıldı),  

Başvuruların Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’na ulaşacağı son tarih; 02 Eylül 2016, 

Jüri değerlendirme çalışmaları; 05 - 30 Eylül 2016, 

Sonuç duyurusu lansman ve ödül dağıtım töreni; 2016 yılı Ekim-Kasım ayları… 

 

tarima-deger-katanlar-odullendiriliyor.jpg

Bu yazı toplam 1232 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim