Sancaktepe’de Bağımlılık Danışma Ve Eğitim Merkezi Açıldı

Sancaktepe’de Bağımlılık Danışma Ve Eğitim Merkezi Açıldı

Türkiye'nin Bağımlılıkla Mücadele İlk Ayaktan Tedavi, Rehabilitasyon ve Danışma Merkezi BADEM, Sancaktape'de açıldı.

A+A-

Türkiye'nin Bağımlılıkla Mücadele İlk Ayaktan Tedavi, Rehabilitasyon ve Danışma Merkezi BADEM, Sancaktape'de açıldı. Merkezde madde ve alkol bağımlısı olan ya da risk altında bulunan gençlere tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri verilirken aynı zamanda bağımlılık tedavilerini sürdüren gençler bir yandan da sosyal hayata katılım noktasında mesleki eğitimler alacak.

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği ve Sancaktepe Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü proje ile Türkiye'de bir ilke imza attı.

Madde bağımlılığına yönelik ayakta tedavi, rehabilitasyon, danışma ve eğitim hizmetlerini bir arada sunan Sancaktepe Bağımlılık Danışma ve Eğitim Merkezi (BADEM) Osmangazi Mahallesi'nde hizmete açıldı.

Merkezin Türkiye'de bir ilk olduğuna dikkat çeken Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, "Türkiye'nin ilk madde bağımlılarına yönelik eğitim, danışmanlık ve tedavi merkezini açtık. Sancaktepe Belediyesi olarak, güçlü bir organizasyonla gerçekleştirmiş olduk. 600 metrekarelik bir alan, inşallah temenni ediyoruz gençlerimizin uyuşturucu bataklığına sürüklenmeden önce burada, hem tedavi hem danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle hayatları kurtarılmış olur. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında kurulan BADEM'de, psikiyatrist, psikolog, hemşire ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan uzman bir ekip hizmet verecek.

GENÇLERE TEDAVİ, REHABİLİTASYON VE EĞİTİM HİZMETLERİ VERİLECEK

Proje kapsamında bağımlılıkla etkin mücadele için yerel yönetimlerin tüm aktörleriyle güçlü bir koordinasyon ağı kuruldu. Sancaktepe Kaymakamlığı, Sancaktepe İlçe Müftülüğü, Sancaktepe İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nin de ortak olduğu proje ile özellikle madde ve alkol bağımlısı olan ya da risk altında bulunan gençlere tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri verilecek. Gençler, bağımlılık tedavilerini sürdürürken bir yandan da sosyal hayata katılım noktasında mesleki eğitimler alacak. Bununla birlikte aileler ve eğitimciler için düzenlenecek bilgilendirme ve eğitim programları ile tüm toplumun bu konuda bilinçlendirilmesi ve farkındalığın artırılması hedefleniyor.

Bu haber toplam 279 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.