Sto Başkanı Yolcu Selçuk'un Sorunlarını Ankara'ya Taşıdı

Sto Başkanı Yolcu Selçuk'un Sorunlarını Ankara'ya Taşıdı

TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirilen 7. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nda, ticaret ve sanayinin temsilcileri bütün sorunlarını ve çözüm önerilerini birinci ağızdan hükümetle paylaşma imkânı buldu.

A+A-

Şura’ya katılan Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu tarafından sunulan Selçuk’un sorunları ve çözüm önerileri dosyası Şura gündemine alınarak, Başbakan ve hükümete sunulan rapora girdi.

VII. Ticaret ve Sanayi Şurası, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanların da katılımıyla TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. 7 bölge ve 3 büyük ilin ayrı ayrı sunum yaptığı Şura’da Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi, Ticaret Odaları Konseyi, Sanayi Odaları Konseyi, Ticaret Borsaları Konseyi ile Deniz Ticaret Odaları Konseyi de kendilerine ait sorunları ve çözüm önerilerini hükümetle paylaştılar.

Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu’nun katıldığı şurada Selçuk ve bölge ekonomisine yönelik sorun ve çözüm önerileri ise İzmir oturumunda gündeme alındı. Sorunlara yönelik çözüm önerilerinin sıralanarak sunulan raporlar Başbakan Erdoğan ve hükümet yetkililerine iletildi. Sunulan raporda İzmir’deki Oda ve Borsalar tarafından iletilen sorunların başında ulaşım-lojistik konularının geldiği belirlendi. Ayrıca teşvikler ve kamu destekleri ile OSB ve Çevre konuları da Odalar tarafından iletilen başlıca sorunlar olarak dikkat çekti.

Bu haber toplam 280 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.