Suriye Plakalı Araçlara Denetim Talebi

Suriye Plakalı Araçlara Denetim Talebi

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Türk vatandaşlarına uygulanan araç muayene ve kontrol yönetmeliklerinin en kısa zamanda Suriyelilere de uygulanması gerektiğini söyledi.

A+A-

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Suriyelilerin şahsi arabalarıyla ülkemizde herhangi bir kontrol ve denetim mekanizmasına takılmadan istedikleri gibi gezdiğine dikkat çekti. Suriyelilerin bu arabalarının yüzde 50’sinin hurda, yüzde 40’ının ise Türkiye Cumhuriyeti’ndeki araç muayene hususlarına uygun olmadığına dikkat çeken Sakarya, “Adamlara bizlere uygulanan sıkı araç muayene kuralları uygulanıyor olsa bu araçların yüzde 70 i trafikten men olur” dedi.

Olayın asıl önemli tarafının karayolunda seyreden vatandaşların can güvenliği meselesi olduğunu hatırlatan Sakarya, şöyle devam etti;

“Bahsettiğim şekilde olan araçlar, trafikte bizlerin can güvenliği için risk oluşturuyor. Kendi vatandaşlarına tolerans göstermeyen yetkililer Suriyelilere maalesef alabildiğine toleranslı. Bu da bizi üzüyor. Türk vatandaşlarına uygulanan araç muayene ve kontrol yönetmelikleri en kısa zamanda Suriyelilere de uygulanmalıdır. Bu yönetmeliklere uymayan araçlara bizlere yapıldığı gibi işlemler hatta men etme uygulanmalı, çifte standarda izin verilmemelidir.”

Bu haber toplam 251 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.