• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • Ankara 12 °C
  • İstanbul 16 °C
  • İzmir 17 °C

TERÖR'E LANET

Müfit Demirkol

“TERÖR'E LANET”  Milas yürüyüşümüzün ardından,

Milas ilçemizde TGB  tarafından organize edilen “teröre lanet”  yürüyüşü yapıldı. Atatürk heykelinin önünde toplanılan insanlarımız, önce şehitlerimiz için sayğı duruşunda bulundu.Ardından hep bir ağızla söylenen İstiklal marşımızla çoşkunun zirvesine çıkıldı.

Ay yıldızlı bayraklarımızla, yürüyüş başladı.

Bütün bu olanlar, bu güne kadar verdiğimiz şehitlerimizin arkasında olmamız açısından ve terörü kınamak  için çok  gerekli idi.

Bu gurur veren tablonun yanı sıra, toplanan toplulukta dikkatimi çeken ve beni üzen bazı noktaları açıklamak istiyorum.

Öncelikle biz millet olarak bu terör belasından kurtulmak istiyoruz. Millet olarak barış içerisinde ve ay yıldızlı bayrağımızın her köşesinde dalgalandığı bu vatanda  bir arada yaşamak istiyoruz. Etnik kökeni veya inancı ne olursa olsun, ırk dil ayırmadan tek yumruk olmak istiyoruz.

Bu isteklerimiz bize kesin olarak barışı getirecektir.

Dün akşam toplanan insanlarımız arasında çok dikkatli aradığım halde bir tek  Kürt kökenli

vatandaşımıza rastlamadım. Milas nufüsünün yaklaşık % 40 gibi bir orana sahip olan Kürt kökenli vatandaşlarım, bu yürüyüşe katılmadı. Neden?

Barış ve huzur bu şekil de yaşanmaz. Barış için birlik olmak gerekir. Kürt'ü ,Laz'ı, Boşnak'ı, ne olursa olsun, bu topraklarda yaşayanlar kardeştir. Kardeş olmak zorundadır. Bu cennet vatanı paylaştığımız için bir arada olmak zorundayız.

Terör ise bunların dışında oluşan örğütlerin, illegal şartlarla oluşturmuş olduğu, yabancı güçlerin tetiklediği suç guruplarıdır. Ve bu guruplar mutlak cezalarını bulacaklardır.

Kaybettiğimiz polis veya asker kimlikli şehitlerimiz içerisinde bulunan KÜRT kökenli olanlara  bizler nasıl hakkımızı helal ettireceğiz?

Biz bir ilçe de yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımıza sahip çıkamıyorken, onlara kucak açamıyor, “kardeşim” diyemiyorsak, biz bu ülkeye nasıl barışı getireceğiz?

Artık bir olmanın ne demek olduğunu anlamak zamanıdır.

Artık emperyalist dış güçlerin elinde oyuncak olmamanın zamanıdır.

Artık adaletin gerçekleşeceği, kim olursa olsun, hırsızın, sahtekarın kalleşlerin cezalarını çekme zamanı gelmiştir.

Bütün bunları yapabilmenin, insan ve Müslüman olabilmenin mutluluğunun hep birlikte yaşanması sadece birlik ve beraber olmamıza bağlıdır.

Bu yazı toplam 967 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Haberler Ankara | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 545 221 98 97 | Faks : 0 850 303 80 36 | Haber Scripti: CM Bilişim