Türk Enerji-sen Genel Başkan Yardımcılarından Bigadiç Ziyareti

Türk Enerji-sen Genel Başkan Yardımcılarından Bigadiç Ziyareti

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Enerji-Sen genel merkez yönetimi Marmara bölgesi ziyareti kapsamında Balıkesir Bigadiç Eti Maden İşletmeleri çalışanlarını...

A+A-

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Türk Enerji-Sen genel merkez yönetimi Marmara bölgesi ziyareti kapsamında Balıkesir Bigadiç Eti Maden İşletmeleri çalışanlarını ziyaret etti.

Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mehmet Özer, Genel Başkan Yardımcıları Celal Burak Oğuzhan, Mustafa Tümer, Şube Başkanı Murat Yılmaz sendika çalışmaları çerçevesinde Bigadiç'te iş kolu dahilindeki tüm kurumlara ziyaretlerde bulundu. Balıkesir Bigadiç Eti Maden İşletmeleri çalışanlarını da yerinde ziyaret eden Türk Enerji Sen Genel Merkez yönetimi Başkan Yardımcıları Celal Burak Oğuzhan, Mustafa Tümer, Marmara Şube Başkanı Murat Yılmaz ve Şube Başkan Yardımcıları Hasan Koşu ile Bigadiç ilçe temsilcisi Fehmi Daşkan çalışanların sorunlarını dinlediler.

Çok samimi ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Türk Enerji Sen Genel Başkan Yardımcısı Celal Burak Oğuzhan, "Enerji Sanayi Madencilik iş kolunda faaliyet gösteren sendikamız Türk Enerji Sen düzenli olarak yaptığı teşkilat gezileri kapsamında, bugün de güzel İlçemiz Bigadiç'te bulunuyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümünde bu bölgede bulunmak bizim için ayrı bir anlam kazanmıştır. Memur arkadaşlarımızı ziyaret ederek yaşanan sıkıntıları, beklentileri ve kurumlarımızın problemlerini dinlemekteyiz. Arkadaşlarımızın en büyük beklentisi güçlü sendika ve samimi mücadeledir. Arkadaşlarımıza hak vermemek mümkün değil. 2013 ve 2015'te imzalanan toplu sözleşmeler kamu çalışanları adına hüsranla sonuçlanmıştır. Yetkili sendika attığı imzalarla kamu çalışanı adına kazanım elde etmekten çok kendilerine ikbal hazırlamışlardır. Kanun hükmünde olan toplu sözleşme metni muğlak ifadelerle dolu ve kendi içinde yeni haksızlıklar ortaya çıkarmaktadır. Sendika olarak bizler ortaya çıkan bu durumu düzeltmek adına, elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Bunun için üyelerimizin verecekleri destek bizim için hayati bir önem taşımaktadır" dedi.

Türk Enerji-sen Genel Başkan Yardımcılarından Bigadiç Ziyareti

Türk Enerji-sen Genel Başkan Yardımcılarından Bigadiç Ziyareti

Bu haber toplam 385 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Lütfen Ad ve Soyad yazınız.
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.